Autor: Metsamajandusuudised.ee • 27. november 2019

Luua õpilane võidutses Valgevenes raievõistlustel

11.-14. novembril toimus Valgevenes esmakordselt rahvusvaheline metsanduskoolide kutsealavõistlus, kus Eestit esindasid Luua Metsanduskooli õpilased, kes jõudsid nii üksi kui võistkondlikult auhinnalistele kohtadele.
Fotol Luua Metsanduskooli esindus Polotskis.
Autor: Luua Metsanduskool

Kolleege Eestist, Lätis, Leedust ja Venemaalt kutsus jõuproovile Valgevene Polotski metsanduskolledž. Eestit esindasid Luua metsanduskoolis õppivad tulevased metsamehed Henri Tokman, Markus Oder, Mihkel Märtin, Robin Põld, Silver Taal ja Karmo Kallaste. Kokku osales võistlustel kümme võistkonda viiest riigist.

Võistlusalad olid metsanduskoolidele tuttavad – raievõistlus ja metsarada. Raievõistlustel läks meie noortel hästi – meeskondlikult saavutati kolmas koht (esikohale tuli võõrustajate esindus, teiseks Läti võistkond) ning individuaalselt tunistati Henri Tokman esikoha vääriliseks.

Metsarajal võidutsesid valgevenelased. Kuigi enamus küsimusi olid tulevastele metsameestele juba varasemalt tuttavad (erinevate puude tundmine, puidu koguse hindamine, loomade sarvede-nahkade-luude tundmine), muutis asja meie poistele raskeks keeleprobleem – paljud küsimused olid vaid vene keeles ning raske oli ka suhtlemine mõnede kohtunikega. Omapärane oli aga üks ülesanne – veekogu ületamine palkidel nii, et ületaja jääks kuivaks – mis lõppes paljudele suplusega.

Võistkonna juhendajana samuti Valgevenes viibinud õpetaja Dimitri Randoja rääkis, et võistluste korraldus oli igati eeskujulik. Tähelepanuväärne oli ka meedia huvi Valgevene esimeste õpilaste rahvusvaheliste metsandusvõistluste vastu. Nii jäädvustas võistluste toimuvat ka Valgevene TV.

Polotski metsanduskolledž võttis korraldamisel eeskuju Luua metsanduskoolist. Valgevene delegatsioon külastas Luuat sel kevadel ning nende õpilased osalesid ka kooli kutsealavõistlustel.

Allikas: Erametsakeskus

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616