Autor: Metsamajandusuudised.ee • 10. detsember 2019

Rakvere külje all langetati loata kaitsealune tammik

Esmaspäeva hommikul, 9. detsembril, võeti Lääne-Viru jäätmekeskuse naabruses miljööväärtuslikul alal loata maha suur osa tammikust.
Langetatud tammik Rakvere lähedal.
Autor: Janek Seidelberg / ERR

Kui sündmuskohale jõudsid Rakvere vallavanem, volikogu esimees ja ametnikud, oli enamik kinnistul asunud tammedest maha saetud, kuigi kehtiva detailplaneeringu järgi poleks tohtinud seal puid langetada, vahendab ERRi uudisteportaal.

Rakvere volikogu esimees Peep Vassiljev nentis, et kahju on korvamatu, valla heakorraspetsialist Maia Simkin aga nimetas juhtunut näiteks arendaja julmusest ja ülbusest ning lootis, et arendaja peab tagasi istutama kuuemeetrised tammed.

Vassiljevi sõnul soovis arendaja alale rajada päikesepaneeliparki, kui polnud nõud algatama selle tarbeks uut detailplaneeringut, kehitvat detailplaneeringut aga ei nõustunud kehtetuks tunnistama vallavolikogu.

Simkini sõnul oli ei leitud arendajaga ühist keelt, kuid tammede maharaiumine tuli siiski ootamatult, sest raiduril puude mahavõtmiseks luba polnud. Vald esitas juhtunud kohta avaldused politseile ja keskkonnainspektsioonile.

Allikas: ERRi uudisteportaal

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616