Autor: Metsamajandusuudised.ee • 11. detsember 2019

Pärnus arutleti metsakorralduse oleviku ja tuleviku teemadel

5. detsembril toimus Pärnus järjekordne Metsakorralduse konverents, mis tõi saali 150 metsakorraldajat ja -majandajat üle Eesti ning oli pühendatud riikliku metsakorralduse 100. ja statistilise metsainventeerimise (SMI) 20. aastapäevale.
Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala.
Autor: Raul Mee, fotograaf

Konverentsil arutleti, milline on Eesti metsakorralduse olevik, tulevik ja mis jääb möödunud 100 aasta sisse ning tunnustati neid, kelle panus metsakorraldusse on olnud märkimisväärne.

„Mets. Sel lühikesel sõnal võib olla inimeste jaoks vägagi erinev tähendus. On neid, kelle jaoks on mets midagi väheolulist, vaid taustapilt autosõidul ühest linnast teise. Keegi otsib metsalt vaimselt tuge, teine laeb akusid sporti tehes, kolmas võtab kaasa seene- või marjakorvi, kuid vähe ei ole neidki, kellele jaoks on mets argine töökeskkond. Mets ja keskkond – kes neid suudaks lahuta. Kui me ei hoia keskkonda, ei majanda meie loodusvarasid paremini, näeme liikide väljasuremist, kliima muutumist ning meie, inimeste vaatenurgast ei ole see mingi kauge probleem kuskil mujal. Ja siit jõuame tagasi metsani ja metsakorralduseni,“ rääkis konverentsil Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala. „Metsakorraldusega tegeleti Eestis isegi maailmasõdade ajal. Ja ka nüüd, keskkonnasõja ajal ei tohi me rihma lõdvemaks lasta. Vastupidi, me peame tegema isegi paremini, sest tegelikult on metsakorraldajate käes üks mõjukamaid tööriistu. Metsade kestlik ja asjatundlik majandamine on üks olulistest viisidest koduplaneedi heaolu saavutamiseks. Igatahes, peame meeles olnut, teame täpselt olevat ning vaatame tulevikku. Teeme õiget asja ja teeme seda hästi. Ärge kartke välja käia häid ideid ning teha ettepanekuid ning pidage silmas ikka seda, et me mitte lihtsalt ei hoiaks oma metsi ja keskkonda vaid et me kõik üheskoos muudaksime metsade ja meie keskkonna seisundit paremuse poole. Mitte natuke vaid palju. Sest metsade heaolu tähendab ka meie endi heaolu.“

Keskkonnaagentuuri direktori sõnul on valdkonnaga tegelevad inimesed sama suur väärtus, kui Maarjamaal kasvavad metsad ning nende hoidmine, tunnustamine ja meeles pidamine on sama tähtis kui metsade jätkusuutlik ja asjatundlik majandamine. „Metsakorraldajad, kolleegid – teie teete õiget asja. Ja murdepunktis, nagu me praegu oleme, tuleb kõike edasi teha, aga teha veelgi paremini, sest just teie kätes on suur osa planeedi ja seeläbi ka meie heaolust. Soovin selleks jõudu ja tarkust järgmiseks aastasajaks,“ tunnustas Ala metsarahvast.

Tänukirja pälvisid:

Andres Kiviste

Enn Pärt

Enn Sillaots

Helmut Truu

Lembit Maamets

Mai Umalas

Mehis Maipuu

Peep Põntson

Peeter Pärn

Pille Mäerand

Riho Männi

Tanel Renser

Toomas Kiisküla

Toomas Otsa

Veiko Eltermann

Ülo Viilup

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616