Autorid: Gerli Ramler, Äripäeva kaasautor, Jane Suu • 13. detsember 2019

Saaremaa parim firma kardab tänavu kahjumit

Saaremaa edukaim firma on puidu esmastöötlustoodete hulgimüügiga tegelev Reta Puit OÜ, mille omanikud on Rein ja Andres Kirst.
Isa ja poeg metsamajandajad: Rein ja Andres Kirstu juhitud Reta Puit OÜ saab tuleval kevadel 28aastaseks.
Autor: Maanus Masing / Saarte Hääl

Andres Kirstu sõnul panid mullusele heale tulemusele aluse hea meeskonnatöö, pidevalt kerkiv puidu hind, suur nõudlus puidu järele ning sujuv koostöö äripartneritega. Tuleva aasta kevadel 28aastaseks saav ettevõte teenis 2018. aastal 14,76 miljoni euro suuruse käibe juures 0,92 miljonit ärikasumit.

"See aasta ei ole läinud nii hästi. Hea, kui aasta lõpuks kasumisse jääme,” tunnistab Andres Kirst. „Aasta algusest on puiduhinnad pidevalt langenud ja nii kasumisse jääda on väga keeruline.”

Kuressaares asuva firma tegevusaladeks on puidu ja selle esmastöötlustoodete hulgimüük, metsaraie- ja metsakasvatustööd ning bioloogilise vara ja metsamaterjalide ost. 2018. aastal tegi ettevõte ka järgmised investeeringud: 8194 euro eest soetati metsamaad, masinaid ja seadmeid osteti 52 762 euro eest ning rajatisi 121 317 euro eest.

Eelmisel võttis Saaremaa parim ettevõte teiste masinate seas ka kapitalirendile Pärnumaal Saarde vallas valmistatava metsatraktori Metsis FS 608 (248 700 eurot). Reta Puit OÜ 2018. aasta majandusaasta aruandes seisab, et saeveskis kasutusele võetud koorimisliin kasvatas eelmisel aastal ka saeveski tootlikkust ja rentaablust.

Sel aastal oli planeeritud välja vahetada metsalangetusmasinad John Deer ja Ponsse Ergo uute vastu, soetada mobiilne puiduhakkur ja kaks hakkeveokit koos haagistega. Ümarpuitu plaaniti müüa ca 130 000 tihumeetrit, saematerjali 6000 tihumeentrit.

Loe pikemalt Äripäevast.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616