Autor: Äripäev • 3. jaanuar 2020

Kohus kuulutas Kogeri puitmajaärile pankroti

Andres Koger ei suutnud oma puitmajaäri päästa ja sai ka kohtust kinnitava vastuse pankrotile.
Autor: Veiko Tõkman
Harju maakohus kuulutas välja Andres Kogerile kuuluva Timo Housesi pankroti.

Kohus kuulutas pankroti välja eelmise aasta viimasel päeval ehk 31. detsembril ja nimetas pankrotihalduriks Veli Kraavi.

Esimene võlausaldajate koosolek tuleb 16. jaanuaril.

Koger kuulutas ettevõtte pankroti välja juba novembris, kuna ei jõudnud võlausaldajatega saneerimises kokkuleppele.

Timo Housesi üks peamisi eksporditurge oli Rootsi, ent viimase majanduspoliitiline otsus külmutada elamumajanduse toetuspaketid ning samuti valuutakursi ebasoodne mõju avaldas ettevõtte tegevusele pöördumatut negatiivset mõju.

Timo Houses OÜ koondas 56 inimest. Septembri alguses esitas ettevõte saneerimisavalduse, mida ei rahuldatud.

Varasemalt on meediasse jõudnud teave, et ettevõtte töötajad jäid ilma nii septembri kui oktoobri palgast ning kõigist muudest maksmata jäänud tasudest.

Töövaidluskomisjon on alates mullu novembrist mõistnud paljude endiste töötajate kasuks välja saamata jäänud palka, puhkusetasusid ja hüvitisi.

Timo Houses teenis 2018. aastal 19,6 miljoni eurose müügitulu juures 1,2 miljonit eurot puhaskasumit. Aasta varem jäi moodulmajade tootja 9,3 miljoni euro suuruse müügitulu juures 2,4 miljoni euroga kahjumisse.

Kasumisse jõudmisest hoolimata jäi ettevõttel eelmiste perioodide kahjumit ülesse veel 1,3 miljonit eurot ja käibevara ja lühiajaliste kohustuste kordaja oli 0,9. 2019. aasta alguse seisuga tuli ettevõttel 12 kuu jooksul tasuda 1,5 miljoni euro eest laene, üks 12% intressiga laen summas 1 miljon eurot ja teine 5% intressiga laen summas 500 000 eurot.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616