Autor: Metsamajandusuudised.ee • 14. jaanuar 2020

Püssis saab näha uut hakkepuidu katlamaja

Tänavu suvel alustas Adven Püssis, Kalevi tänav 10A krundil, uue kaasaegse hakkepuidu katlamaja rajamisega. Praeguseks on 0,7 megavatise võimsusega hakkepuidul ja turbal töötava katlamaja ehitus lõpusirgel ning tegeletakse testimisega. 6. veebruaril oodatakse huvilisi katlamajaga tutvuma.

Praeguseks on 0,7 megavatise võimsusega hakkepuidul ja turbal töötava katlamaja ehitus lõpusirgel.
Autor: Adven Eesti

Adveni kliendid oma soojusvarustuse pärast muretsema ei pea. „Praegu tegeleme Püssi linna hakkepuidu katlamaja katsetuste ja seadistustöödega ning oleme sisse andnud ka kasutusloa taotluse. Katlamaja häälestus- ja seadistustööd kestavad ilmselt veel mõnda aega, kuna senine ilm on olnud soe ja kõiki katsetusi pole olnud võimalik teha. Olemasolevad gaasikatlad jäävad alles väga külmade ilmade korral tipukoormuste katmiseks ning plaaniliste hoolduste tarbeks,“ sõnas Adveni arenduse ja investeeringute valdkonna juht Priit Tiit.

Klientide arv mõjutab soojuse hinda. Püssi katlamaja varustab soojusega 9 korteriühistut oma 325 korteriga, lasteaeda, klubi, postkontorit, poodi ja 4 eraklienti. „Täna on Püssi võrgus 17 tarbimiskohta, kuid on üksjagu maju, mis ei ole kaugküttevõrguga liidetud. Neil soovitame tõsiselt kaaluda liitumist, sest mida rohkem tarbijaid on ühte võrku ühendatud, seda madalamat hinda saame klientidele pakkuda,“ selgitas Priit Tiit.

Kutsume kõiki Püssi kaugkütte tarbijaid ja elanikke uue katlamajaga tutvuma. „Eks iga uue asjaga tekib inimestel küsimusi ning seepärast ootame kõiki kohalikke ja huvilisi avamisele, kus on võimalik katlamajaga tutvuda ning suhelda otse meie töötajatega. Tegemist hea võimalusega näha kuidas tänapäevases täisautomaatses katlamajas soojust toodetakse, sest kui tihti inimene muidu ikka sellisesse kohta satub. Üritus toimub 6. veebruaril algusega kell 12, ootame kõiki,“ kutsub Priit Tiit inimesi katlamajaga tutvuma.

Püssi biokatlamaja projekti koguinvesteering on 530 000 eurot, millest ligi 190 000 eurot tuleb KIK-i Euroopa Liidu 2014-2020 ühtekuuluvusfondi toetusskeemist „Efektiivne soojusenergia tootmine ja ülekanne“.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Erkki VilippReklaamimüügi projektijuhtTel: 51 77 736