Autor: Metsamajandusuudised.ee • 17. jaanuar 2020

Aigar Kallas: inimestel on puitu tarvis

Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) juht Aigar Kallase sõnul on inimestel puitu vaja. Eesti riigimetsa majandatakse heaperemehelikult vaatamata paljude inimeste kriitikale, ütles ta.
RMK juht Aigar Kallas.
Autor: Äripäev AS

Kallas rääkis neljapäeval ETV saates "Esimene stuudio", et RMK majandab riigimetsa ligi miljonil hektaril, mis on ligi veerand Eesti territooriumist.

Kallas meenutas, et paar päeva tagasi jõudis RMK selleni, et looduskaitselised 30 protsenti riigimetsadest on kaitse all, kus ei tehta mitte midagi.

"Kunagi Eestis pole see osakaal olnud nii suur. Oleme pingutanud selle nimel, et riigimetsas leida üles olulised loodusväärtused," sõnas Kallas ja tõi näiteks, et Rootsis on ligi poolteist korda vähem metsa kaitse all.

Suur väärtus oleks Kallase sõnul, kui metsade osas saavutataks Eestis ühiskondlik kokkulepe.

"Minu ideaalseks sooviks on, et me suudame kõiki 100 protsenti metsadest kaitsta ja majandada, et kõikidele eluslooduse liikidele oleks loodud sobivad tingimused. Selge on see, et vanades metsades, mis sobib elupaigaks osadele liikidele, ei saa majandada. Mingi osa metsadest tuleb puutumatule arengule jätta. Milline see osakaal on ajas muutuv, sõltub kuidas meie loodusel läheb, tõde on nulli ja saja protsendi vahepeal," rääkis Kallas.

Kallas tõi välja, et RMK-d on rahvusvaheliste audiitorite poolt kontrollitud ligi 20 aastat. "Igal aastal teevad audiitorid tähelepanekuid, annavad soovitusi ja leiavad puudusi, mida me loomulikult ka arvestame. Aga täna sellist ohtu, et me rikuksime metsa majandamise reegleid ja mahtu, seda ei ole."

RMK igal juhul arvestab Kallase sõnul ka avaliku arvamusega. "Mul on hea meel, et avalikkus pöörab tähelepanu metsandusele. Nüüd ühiskonnas on teadlikkus tõusnud, oleme leidnud alati mõned esindaja, kellega oma plaanidest saame rääkida ja on tekkinud huvi."

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616