Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. jaanuar 2020

Rõngu saab uue hakkpuidul töötava katlamaja

Puiduga köetavaid katlamaju kerkib Eestisse veelgi. Nüüd teatas N.R. Energy, et ehitab sel aastal Rõngu alevisse uue kaasaegse katlamaja, mille ökonoomne hakkpuidu tehnoloogia on loodussõbralikum ja aitab elanikel küttekuludelt kokku hoida.

N.R. Energy Rõngu katlamaja eskiis.
Autor: N.R. Energy

N.R. Energy juhatuse liikme Ahto Tisleri sõnul rajatakse uus katlamaja praeguse katlamaja asukohta ja selle kasutuselevõtu järel peaks vähenema Rõngu elanike kulu toasoojale. „Väikses asulas ei tasu põlevkivi kütteõlil töötav katlamaja tänapäeval enam ära. Uus katlamaja töötab peamiselt hakkpuidul, mis on oluliselt ökonoomsem ja keskkonnasõbralikum,“ lausus Tisler.

Katlamaja rekonstrueerimistööd algavad kevadel ja lõppevad enne sügisese kütteperioodi algust. „Uus katlamaja peab olema võimeline soojust edastama septembri lõpus ja täielikult valmis ehitatud 2020. a novembri lõpuks,“ täpsustas Tisler.

Katlamaja ehitustööde allhankija leidmiseks on välja kuulutatud hange. Projekti investeerivad EL Ühtekuuluvusfond, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja N.R. Energy. Ahto Tisleri sõnul planeeritakse ehitustööd nii, et need segaksid Rõngu inimeste igapäevaelu võimalikult vähe. „Mõningaid liiklusseisakuid võib ehitusega kaasneda – nende eest vabandame ja loodame elanike mõistvale suhtumisele,“ sõnas Tisler.

LOE LISAKS:

Loksa saab hakkepuidul töötava kaasaegse katlamaja

Püssis saab näha uut hakkepuidu katlamaja

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974