Autor: Metsamajandusuudised.ee • 24. jaanuar 2020

Tehasemaja konkursile kandideerimine on avatud

Eesti Puitmajaliit ja klaster kutsuvad majatootjaid osalema puidust tehasemajade konkursil „Aasta Tehasemaja 2020“.
Aasta tehasemaja 2019, Helsinki keskraamatukogu Oodi.
Autor: Wikimedia Commons

Aasta Tehasemaja konkurss tähistab sel aastal oma esimest juubelit. Konkurssi korraldatakse küll kümnendat korda, kuid selle peamine eesmärk on jäänud samaks – tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja propageerida puitehitust tervikuna.

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2017-2020. Kandideeriv objekt peab üldplaanis vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

Aasta Tehasemaja 2020 konkursi parimad kuulutatakse välja ehitusmessi „Eesti Ehitab 2020“ avapeo raames 1.aprillil Tallinnas. Ehitusmessi projektijuhil Epp Sultsmannil on hea meel taaskord messiga koos puidust tehasemajade valdkonna parimaid võõrustada. „Meil on Puitmajaliiduga selles formaadis koostöö kestnud nüüd juba neljandat aastat järjest. Teame korraldajatena, mida üksteiselt oodata – oleme sisudetaile aastatega lihvinud.“ Sultsmann lisab, et puitmajasektor annab kõrget väärtust nii tervele ehitussektorile kui ka konkursi näol Eesti suurimale erialamessile.

Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud ligi 200 erinevat Eesti majatehaste objekti eri riikidest. Eelmisel aastal osales kokku näiteks 34 puitmaja nii Hollandist, Jaapanist, Liechtensteinist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Eestist. Võitjaks valiti siis Timbeco Woodhouse OÜ poolt toodetud keerukas fassaadielementide projekt Helsingi raamatukogule Oodi.

Korraldajatel on rõõm tõdeda, et tänapäevase puitarhitektuuri ja -inseneeria tutvustamine läbi konkursi on silma jäänud ka riiklikele institutsioonidele. „Eesti puitehituse lugu kõige paremini ja suuremas mahus tutvustav Eesti Vabaõhumuuseum on soovinud aastaid oma eksponaatide hulka tänapäevase puitmaja näidishoonet. 2018. aastal valis muuseum konkursi võidutöödest välja 2015.a. võidutöö, millest sektori aktiivsemate ettevõtete ning koostööpartnerite ühisprojekti tulemusel on tänaseks Vabaõhumuuseumi teele valminud ka muuseumi 21.sajandi puitarhitektuuri näidishoone,“ sõnab konkursi korraldaja, Eesti puitmajaklastri juht Eeva Vahtramäe.

Konkursi parimad valib välja Aasta Tehasemaja žürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

Konkursil osalemise täpsed tingimused ja juhised on leitavad Eesti Puitmajaliidu ja puitmajaklastri kodulehelt rubriigis „Aasta Tehasemaja 2020“

Võistlustööde esitamise tähtaeg on 11. märts 2020.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616