Autor: Metsamajandusuudised.ee • 27. jaanuar 2020

Puidusektori ettevõtteid oodatakse osalema kontaktreisil Saksamaale

Kontaktreisi piirkondadeks on Baden-Württemberg ja Baierimaa, kus külastatakse sihtriigi piirkonna innovatiivset ettevõtet või atraktiivset äripiirkonda ning viiakse läbi tegevused, mis annavad osalejatele kasulikku sektoripõhist turuinfot. Reis toimub 28. aprill 2020 kuni 7. mai 2020.
Puidusektori ettevõtteid oodatakse osalema kontaktreisil Saksamaale.
Autor: Fotolia

Saksa majandus moodustab Euroopa Liidu majandusest 21% ja on hetkel maailmas suuruselt neljandal kohal. Puithoonete ehitus on viimastel aastatel püsinud stabiilsena. Tööstuse ettevõtete käive kasvas 6,3 miljardilt eurolt 2014. aastal 6,9 miljardi euroni 2017. aastal. Suurim osa tellimustest tulid erasektorist (77%), 14% kaubandusest ja 9% riigihankelepingutest. Puitmaja konstruktsioonide müügi osakaal oli 2017. aastal 17%. Suurima osa tööstuses moodustavad aga tellimused olemasolevatelt ehitustelt, kuni 47%.

Kontaktreisi piirkondadeks on Baden-Württemberg ja Baierimaa. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Kohtumised toimuvad ametlikus ärikohtumise vormis, kõigile ettevõtetele samal ajal. Lisaks külastatakse sihtriigi piirkonna innovatiivset ettevõtet või atraktiivset äripiirkonda ning viiakse läbi tegevused, mis annavad osalejatele kasulikku sektoripõhist turuinfot.

Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Saksamaal ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Saksa keele oskus on siinkohal kindlasti oluliseks eeliseks.

EASi koostööpartner kontaktreisi läbiviimisel on Saksa-Balti kaubanduskoda. Uuri lisa SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616