Autor: Metsamajandusuudised.ee • 31. jaanuar 2020

Jaanus Aun: Raiemaht sel aastal ilmselt väheneb

Aasta on alanud traditsiooniliselt sooja talvega. Metsas tähendab see viletsaid raietingimusi, mis koos langenud puiduhindadega suunavad raiemahtu allapoole.
Jaanus Aun: Raiemaht sel aastal ilmselt väheneb
Autor: Äripäev AS

Metsamajandusuudised.ee uuris sektori arvamusliidritelt, kuidas ja millisena nad näevad tänavust metsa-aastat ja palus neil välja tuua oluliseima, mis nende ettevõtmisi mõjutab.

Tööd metsas muidugi ei lõpe. Eriti neil metsaomanikel, kel kõrgemate puiduhindade ajal õnnestus tulu teenida, tasuks oma metsad vaadata üle pilguga, et mida metsale metsakasvatuse kaudu tagasi anda. Tulevikupuistu kujundamisel on ülioluline valgustusraiete tegemist mitte ära unustada. Toetused ja metsaühistute abi on selleks ka ju olemas.

Metsauuendus on erametsades viimasel ajal hea hoo sisse saanud. Loodan, et 2020 saame uute uuendusrekordite üle rõõmustada.

Aktiivne arvamuste avaldamine metsateemal muidugi jätkub. Seni kuni on raiumist, on ikka keegi, kes selle vastu. Seda eriti ühiskonnas, kus elu on piisavalt heaks läinud, et ei peagi mõtlema, kuidas tegelikult leib ja piim lauale jõuavad, millest maju ehitame või kuidas paber saadakse. Ootaks väga, et täidetud saaks valitsuse tegevusprogrammis kirja pandud eesmärk suunata maksusüsteemi abil väikemetsaomanikke metsamaa müümise asemel oma metsi majandama. Seaduseelnõu füüsilisest isikust metsaomanikele teatud ulatuses tulumaksuvabastuse andmiseks on välja töötamisel. On lootust, et hea mõte ainult paberile ei jää.

SA Erametsakeskus juhatuse liige Jaanus Aun

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616