Autor: Metsamajandusuudised.ee • 19. veebruar 2020

Metsamasinatootja tähistab juubelit

Sel aastal möödub 50 aastat Ponsse Plc asutamisest. Väikeses külatöökojas metsamasinaettevõtja Einari Vidgréni unistusest alguse saanud pereettevõte tegutseb täna metsamasinateturul 40 erinevas riigis. Selle 50 aasta jooksul on ettevõte arenenud üheks maailma suurimaks metsamasinate tootjaks, mis on spetsialiseerunud sortimendi (cut-to-length) meetodil metsa ülestöötamise tehnikale.
Sel aastal möödub 50 aastat Ponsse Plc asutamisest.
Autor: Ponsse

„Ponsse on kasvanud ja arenenud ennekõike tänu oma klientidele, huvigruppidele ja töötajatele. Ettevõtte ajaloo vältel on kliendid andnud meile otsekohest tagasisidet, mis on aidanud meil teha teadus- ja arendustegevuse juhtimises õigeid valikuid. Samuti on meie teadus- ja arendustegevuse suuna määranud metsafirmade ja saeveskite seatud kõrged kvaliteedi-, keskkonna- ja tõhususnõuded. Me ei oleks jõudnu maailma juhtivate metsamasinate tootjate sekka, kui meil ei oleks meie pühendunud ja professionaalseid töötajaid,” ütleb Ponsse direktorite nõukogu esimees Juha Vidgrén.

„Äärmiselt nõudlikus metsa ülestöötamise valdkonnas tegutsemiseks on vaja sihikindlust ja tihedat koostööd. Tsiteerides meie ettevõtte asutajat Einari Vidgrénit: „Ükski mees ei oleks seda suutnud üksi teha. Äärmiselt oluline on leida õiged inimesed.” Ponsse järgib sama mõtteviisi ka tänapäeval,“ räägib Juha Vidgrén.

Ponsse tegevuses on suunanäitajateks keskkonnasõbralik metsa ülestöötamine ning kliendikeskne teadus- ja arendustegevus. Meie eesmärk on töötada välja innovatiivseid tooteid ja teenuseid kooskõlas jätkusuutliku arengu põhimõtetega, arvestades seejuures ennekõike klientide vajadusi.

Tähistame üheskoos üle kogu maailma

Ponsse tähistab oma 50. juubelit koos klientidega metsas. 23. jaanuaril algas Soomes suursugune road show, mida vedas juubeliveok. Soomest kulgeb road show Together edasi läbi Euroopa Põhja- ja Lõuna-Ameerikasse, Aasiasse ja Austraaliasse, hõlmates kokku 30 riiki ja 110 asukohta. Teekond lõpeb septembri alguses Soomes Jämsäs peetaval FinnMETKO messil. Road showl tutvustatakse PONSSE uusimaid mudeleid.

Eestisse jõuab road show 6. augustil. Demonstratsioonidele on oodatud kõik metsatööstuse spetsialistid ja teised metsandushuvilised!

Kõigis maailma metsades nagu kodus

Pidevad investeeringud ja arendustöö on olnud Ponsse edukuse nurgakivi juba alates 1970ndatest aastatest. See on aidanud ettevõttel hoida ja parandada oma konkurentsivõimet. Viimase paari aasta jooksul on Ponsse loonud enam kui 200 töökohta ja investeerinud 145 miljonit eurot oma teenindusettevõtetesse, teadus- ja arendustegevusse ning tootmisesse. Kõiki PONSSE metsamasinaid toodetakse endiselt ettevõtte sünnikohas Põhja-Savonias neljal hektaril laiuvas metsamasinate tehases, mis kasutab moodsaimat tootmistehnoloogiat maailmas. Eelmisel aastal valmistati Vieremäl 15 000. PONSSE metsamasin.

Praegu annab Ponsse tööd enam kui 1800 töötajale kümnes erinevas riigis ning lisaks emaettevõttele koosneb Ponsse Grupp tütarettevõtetest Rootsis, Norras, Prantsusmaal, Venemaal, Suurbritannias, Iirimaal, USA-s, Hiinas, Uruguays ja Brasiilias ning Soomes Seinäjokis, kus asub Epec Oy - masina juhtimissüsteemide tootja. Jaemüügivõrk koondab 35 PONSSE jaemüüjat.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616