Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 6. märts 2020

Suurinvesteering: Kemi biotoodetetehase keskkonnamõju hindamise protsess on lõpule viidud

Metsä Gruppi kuuluva Metsä Fibre planeeritav Kemi tehas sai Lapimaa keskkonnaametilt rohelise tule. Ettevõte plaanib uude Kemis asuvasse tehasesse investeerida 1,5 miljardit eurot.
Metsä Fibre Kemi tehas hetkel.
Autor: Metsä Fibre

Amet leiab, et keskkonnamõjude hindamise (KMH) aruanne on piisavalt kvaliteetne ja sisaldab keskkonnamõju hindamise seadusele vastavaid sisunõudeid. Põhjendatud järeldus sisaldab muu hulgas projekti ja selle keskkonnamõju kirjeldust.

Keskkonnaloa taotluse esitas Metsä Fibre piirkondlikule keskkonnaasutusele 20. septembril 2019. Keskkonnaloa taotlust ajakohastatakse põhjendatud järelduse alusel.

LOE LISAKS:

Kaarel Tali: puidu keemilisel töötlemisel on tulevikku

Tselluloosi ja bioproduktide tehase käimasoleva projekti kavandamine kulgeb plaanipäraselt. Lisaks keskkonnasertifikaatidele on Kemi tehase territooriumil käimas ettevalmistustööd, läbirääkimised peakorteri üle, finantsläbirääkimised ja uue tehase jaoks vajaliku logistika arendamine. Keskkonnaluba on tehase 1,5 miljardi euro suuruse investeerimisotsuse eeltingimus, mis tehakse kõige varem 2020. aasta suvel. Pärast investeerimisotsust alustataks Kemi tehase ehitust.

Lisaks tselluloosile toodaks uus tehas erinevaid biomaterjale, bioenergiat, biokeemiatooteid ja väetisi. Tooraine ja kõrvalsaaduste jääke kasutataks bioenergiana.

TASUB TEADA

Metsä Fibre on juhtiv biokeemiatoodete ja bioenergia tootja. 2019. aastal teenis ettevõte müügitulu 2,2 miljardit eurot ja firma annab tööd umbes 1300 inimesele. Metsä Fibre on osa Metsä Grupist.

Uue biotoodete tehase projekteerimine põhineb kõrgel keskkonna-, energia- ja materjalitõhususel. Tehas ei kasutaks fossiilseid kütuseid üldse ja selle elektriline iseseisvus oleks 250%. Pärast käivitamist asendab uus biotoodete tehas Kemis olemasoleva tselluloositehase, mis uue tehase käivitamisel suletakse.

Kogu Kemi biotoodete tehase keskkonnamõju hindamise protsessi dokumentatsiooni leiate SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616