Autor: Metsamajandusuudised.ee • 13. märts 2020

Eesti Loodusmuuseumi keskkonnateemalise installatsiooni ideekonkursile esitati 20 tööd

Eesti Loodusmuuseumi keskkonnateemalise installatsiooni ideekonkursile esitati 20 tööd, millest kolme tunnustas hindamiskomisjon preemiarahaga. Konkursi peaauhinda komisjon välja ei andnud.

Sander Joosep Siiguri töö “Mükokaar”, installatsiooni materjaliks oli mütseeliga läbikasvanud saepurumass.
Autor: Eesti Loodusmuuseum

Eesti Loodusmuuseumi esimese avaliku ideekonkursi eesmärgiks oli leida keskkonnateemaline installatsioon, mida eksponeerida tänavusel Muuseumiööl aadressil Vesilennuki 12, kuhu on projekteerimisel loodusmuuseumi ning keskkonnaministeeriumi allasutusi ühe katuse alla koondava keskkonnamaja puidust hoonetekompleks.

Ideekonkursi hindamiskomisjon märkis ära kolm tööd, mis pälvivad kõik 1000 euro suurused preemiad. Äramärgitud said Sille Pihlaku ja Siim Tuksami töö “Kasva, hoone”, Karl Tauli töö “Linnuparv” ning Anna Pedezini, Emilie Razova ja Lisa Rohreri töö “Recycled Garden”. Lisaks märgiti ära Sander Joosep Siiguri töö “Mükokaar”.

Sille Pihlaku ja Siim Tuksami töö “Kasva, hoone”.
Autor: Eesti Loodusmuuseum

“Esitatud tööde seas oli mitu sellist, mis meid kõnetasid, kuid kahjuks osutusid meie hinnangul kas teostamatuteks või vajasid nii palju edasi arendamist, et peaauhinna vääriliseks neid pidada ei saanud,” ütleb hindamiskomisjoni juht, Eesti Loodusmuuseumi ekspositsiooni kuraator Ulla Männi. “Oli aga julgustav näha, et keskkonnateemad lähevad korda suurele hulgale inimestele ja oleme siiralt tänulikud kõigile, kes meiega oma mõtteid jagasid,” lisab ta.

Kolm rahalise preemia saanud tööd olid kõik väga erinevad. Sille Pihlaku ja Siim Tuksami töö “Kasva, hoone” oli komisjoni silmis kõige otsesemalt loodusmuuseumi uueks koduks plaanitava tulevase keskkonnamajaga seotud, puidu kasutamisele fokusseeritud ning konstruktsiooniliselt põneva lahendusega.

Karl Tauli töö “Linnuparv” võlus oma ilu ja lihtsusega.

Karl Tauli töö “Linnuparv”.
Autor: Eesti Loodusmuuseum

Anna Pedezini, Emilie Razova ja Lisa Rohreri esitatud töö “Recycled Gardeni” keskmes oli kogukonna kaasamine ja installatsioon kui protsess.

Anna Pedezini, Emilie Razova ja Lisa Rohreri esitatud töö “Recycled Garden"
Autor: Eesti Loodusmuuseum

Sander Joosep Siiguri töö “Mükokaar” otsustas hindamiskomisjon eraldi esile tõsta innovaatilise materjalikasutuse pärast – installatsiooni materjaliks oli mütseeliga läbikasvanud saepurumass.

Ideekonkursi objektiks oli installatsioon teemal „Suursugune loodus“ või „Inimene ja loodus“. Installatsioon oli planeeritud olema suuremõõtmeline, silmapaistev, hästi vaadeldav, ilmastikukindel, teisaldatav ja korduvalt kasutatav. Teostamise eelarve oli 10 000 eurot ning töö valmimise tähtaeg 10. mai.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974