Autor: Metsamajandusuudised.ee • 16. märts 2020

Erametsaomanikud peavad hooldusraie tegemist üha prioriteetsemaks

Veebruaris lõppes tänavune metsameetme toetusvoor, kust taotleti toetust hooldusraie tegemiseks viiendiku võrra suuremale metsamaa pindalale kui mullu, vahendab Erametsakeskus.

Erametsaomanikud peavad hooldusraie tegemist üha prioriteetsemaks.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

SA Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun avaldas heameelt, et erametsaomanikud peavad noores puistus hooldusraie tegemist järjest olulisemaks – toetuseks taotletav summa on viimasel aastal suurenenud, mis näitab eraomanike teadlikkuse tõusu hooldusraie vajalikkusest.

„Õigeaegse hooldusraiega kasvatame kvaliteetse tulevikumetsa – liiga tihe puistu raiutakse hõredamaks, andes allesjäävatele puudele valgust ja ruumi,“ selgitas Aun. „Hooldusraie on hea ka kliimamuutuste leevendamise seisukohast, sest jõudsalt kasvav puistu seob kiiremini süsinikku. Lisaks saame tulevikus kvaliteetset puitu, millest valmistada tooteid, kuhu süsinik on pikaks ajaks talletatud.“

Kokku laekus metsameetme esimesse vooru toetussoove 2,23 miljoni euro eest, mida on 360 000 euro võrra enam kui eelmisel aastal. Suurim muutuja kahe aasta võrdluses on just hooldusraie – tänavu küsiti toetust kuni 30aastases puistus hooldusraie tegemiseks 11 753 hektarile metsamaale kogusummas 1,869 miljonit eurot, mullu 9277 hektarile.

Sarnaselt varasemaga on pindalalt enim soove hooldusraie toetamiseks laekunud Pärnumaalt, tänavu kokku 1247 hektarile.

Lisaks hooldusraietele sai metsameetme taotlusvoorust toetust küsida kasvavate puude laasimiseks, ulukikahjustuste ennetamiseks, tormi või tulekahju tagajärjel hukkunud metsa taastamiseks ning männikärsaka või juurepessu vastase tõrjevahendi soetamiseks. Metsaühistutel oli võimalik taotleda toetust ka metsaseadmete ja tarvikute soetamiseks ning metsatulekahju ennetamiseks.

Metsandustoetuste ja nende saamise tingimustega saab lähemalt tutvuda erametsaportaalis www.eramets.ee. Nõustamisel ja toetustaotluste esitamisel aitab erametsaomanikke metsaühistu.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974