Autor: Metsamajandusuudised.ee • 16. märts 2020

Hundijahiks anti välja kaheksa eriluba

Keskkonnaamet väljastas tekitatud kahjustuse vältimiseks hundijahiks kaheksa eriluba.

Huntide küttimiseks on lubatud pidada peibutus- või varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti piirdelippe ja jahikoera kasutades.
Autor: Pixabay

Küttimismaht kehtestati Harju, Järva ja Rapla maakonnas. Harju ohjamisalal võib küttida neli, Ida-Harjus kolm isendit ning Rapla ohjamisalal ühe isendi.

Harju, Ida-Harju ja Järva ohjamisaladel jäi jahihooajal küttimata vastavalt 4, 3 ja 1 isendit. Nendes piirkondades on jätkunud huntide tekitatud kahjustused – aasta algusest alates on kokku 11 korral murtud 13 ja haavatud 5 lammast. Lisaks on murtud selles piirkonnas 2 koera.

LOE LISAKS:

Hundid söönud, lambad terved. Kuidas huntidega kõrvuti elada?

Seoses korduvate huntide rünnakutega kariloomadele on piirkonna karjakasvatajad edastanud Keskkonnaametile taotlused hundi küttimislubade väljastamiseks väljaspool jahiaega. Arvestades hundi tekitatud kahjustusi Harju-, Järva-, ja Raplamaal, peab Keskkonnaamet edasiste kahjustuste vältimiseks põhjendatuks loa andmist väljaspool jahiaega.

Huntide küttimiseks on lubatud pidada peibutus- või varitsus- või hiilimis- või ajujahti ning jahti piirdelippe ja jahikoera kasutades. Küttimisluba kehtib märtsi lõpuni.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974