Autor: Metsamajandusuudised.ee • 16. märts 2020

Rahvarohkete kohtade külastamise asemel hoia tervist riigimetsas

RMK matkarajad ja muud külastusobjektid, sh lõkkekohad ja metsamajad, on jätkuvalt avatud kõigile huvilistele.
RMK matkarajad ja muud külastusobjektid, sh lõkkekohad ja metsamajad, on jätkuvalt avatud kõigile huvilistele.
Autor: Äripäev AS

Koroonaviiruse leviku tõttu ei ole soovitatav külastada rahvarohkeid kohti ning avalike ürituste korraldamine on keelatud. RMK soovitab spordiklubi või kaubanduskeskuse asemel minna üksi või perega loodusesse liikuma, et värskes õhus hoida tervist ja tugevdada immuunsüsteemi.

RMK haldab riigimetsas 3100 km tähistatud õppe- ja matkaradu. Loodusrajad on varustatud loodusväärtusi tutvustavate ning looduses käitumise juhiseid sisaldavate infotahvlitega, mis annab suurepärase võimaluse lisaks tervistavale jalutuskäigule ka oma teadmisi loodusest täiendada.

„Just praegu on parim aeg avastada looduses kevade märke. Näiteks on mitmed rändlinnud juba jõudnud talvitumast tagasi Eestisse ning juba mõnda aega on metsas õitsemas näsiniin ja kevadlilled,“ lausus RMK külastuskorralduse osakonna juhataja Marge Rammo.

Looduses liikujaile pakuvad puhke- ja peatumisvõimalusi ka 738 lõkketegemise kohta, 59 telkimisala, 27 metsaonni ja 20 metsamaja.

Loodusesse minejale on abiks RMK veebileht www.loodusegakoos.ee ja RMK äpp Loodusega koos, kust leiab infot metsapuhkuse võimalustest. Lisaks võib nõu küsida ka RMK külastuskeskustest.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616