Autor: Metsamajandusuudised.ee • 17. märts 2020

Aasta tehasemaja konkurssi pikendati

Koroonaviiruse jõuline levik Eestis sunnib lisaks messile Eesti Ehitab 2020 edasi lükkama ka parimate tehasemajade valimist. Esialgse kava kohaselt pidi Aasta Tehasemaja 2020 konkursi parimad välja ehitusmessi avapeo raames 1. aprillil.
Võitjaks valiti mullu Timbeco Woodhouse poolt toodetud keerukas fassaadielementide projekt Helsingi raamatukogule Oodi.
Autor: Oodi

"Konkursi täisväärtuslikuks korraldamiseks võtsime vastu otsuse, et pikendame konkursi perioodi teadmata ajani," ütles Eesti Puitmajaklastri tegevjuht Eeva Vahtramäe.

Aasta Tehasemaja konkurss tähistab sel aastal oma esimest juubelit. Konkurssi korraldatakse kümnendat korda, kuid selle peamine eesmärk on jäänud samaks – tunnustada parimaid Eesti ettevõtete poolt toodetud puidust tehasemaju ja propageerida puitehitust tervikuna.

Tehasemaja konkursile võib esitada tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2017-2020. Kandideeriv objekt peab üldplaanis vastama kolmele nõudele: hoone või erilahenduse kandev põhikonstruktsioon peab olema valmistatud puidust ning eeltoodetud tehase tingimustel ja võistlustöö insenertehnilise lahenduse loomise, tootmise ja ehitamise üle peab kontrolli omama Eesti ettevõte.

Aastate jooksul on tehasemajade konkursil osalenud ligi 200 erinevat Eesti majatehaste objekti eri riikidest. Eelmisel aastal osales kokku näiteks 34 puitmaja nii Hollandist, Jaapanist, Liechtensteinist, Norrast, Rootsist, Soomest ja Eestist. Võitjaks valiti siis Timbeco Woodhouse OÜ poolt toodetud keerukas fassaadielementide projekt Helsingi raamatukogule Oodi.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616