Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 23. märts 2020

Statistikaamet sai valmis uue rakenduse

Metsanduse- ja puidutööstuse juhtimislaualt leiad sektori ettevõtlusandmed: ettevõtete arvu, investeeringute mahu, tootmismahud- ja müüginumbrid, tööjõuga seotud info ning metsaraie ja uuendamisega seotu.
Juhtimislaualt leiad kogu info, mis puudutab tööjõudu metsanduses.
Autor: Pixabay

„Juhtimislaudade rakendus on abivahend, kuhu on koondatud nii ettevõtlusandmed, piirkondlik statistika kui ka arengukavade näitajad. Kasutatavad andmed pärinevad statistikaameti andmebaasist ja uuenevad automaatselt. Laudadel kuvatakse valdkondade olulisi suundumusi ja näitajad on esitatud andmegraafikutes. Juhtimislaual on igaühel võimalik luua huvipakkuvatest näitajatest isiklik ülevaade, infot eri kujul alla laadida ja ka jagada,“ selgitas tausta Statistikaameti juhtimislaudade projektijuht Merle Kivirähk.

Ta lisas, et juhtimislauad on elav rakendus, milles olevaid andmeid kohandatakse muutuvast infovajadusest lähtuvalt. „Uute juhtimislaudade loomise ajendiks on sihtgrupi soov oma valdkonna näitajatest visuaalne ülevaade saada. Esmalt uuritakse statistikaametis andmete olemasolu registrites, erisoovide korral on aga andmeid võimalik ka juurde koguda. Koostöö on seejuures võtmetegur – puuduvate andmete kogumiseks peavad nende soovijad olema valmis neid ka esitama. Kui erialaliit või ettevõtja teab, mida ta mõõta tahab ja milleks, leitakse selleks statistikaametit poolt ka lahendus,“ rääkis Kivirähk.

Hiljuti lisandus juhtimislaudade rakendusse metsanduse ja puidutööstuse juhtimislaud. „Nende loomisele eelnes arutelu erialaliitudega, kellega koostöös valis statistikaamet välja just selle valdkonna jaoks olulised näitajad,“ ütles Kivirähk.

Sektori juhtimislaua leiad SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616