Autor: Metsamajandusuudised.ee • 1. aprill 2020

Metsatööstus tahab MTÜ Eesti Metsa Abiks eemaldamist "Kultuuri Teo" nominentide seast

Erametsaliit, metsa- ja puidutööstuse liit ning jahimeeste selts tegid ettepaneku arvata "Kultuuri Tegu 2019" nominentide seast välja MTÜ Eesti Metsa Abiks, tuues põhjuseks laimavad ja vägivallaga ähvardavad postitused MTÜ Facebooki lehel. MTÜ teatel on nad tegelenud aktiivselt oma foorumi modereerimisega ning on saanud hoopis ise metsatöötajaid koondavas foorumis nimelisi tapmisähvardusi.
Metaied on sageli tülide põhjuseks.
Autor: Äripäev AS

29. märtsil saatsid Eesti Erametsaliit, Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit ning Eesti Jahimeeste Selts pöördumise, milles paluvad Kultuuri Koja nõukogu liikmetel MTÜ Eesti Metsa Abiks "Kultuuri Tegu 2019" nominentide hulgast välja arvata, vahendab ERRi uudisteportaal. Pöördumine on adresseeritud Kultuuri Koja juhatuse liikmele Pille Lillele, kultuuriminister Tõnis Lukasele ja keskkonnaminister Rene Kokale.

Pöördujad esitavad tabelis põhjendused, millega Eesti Metsa Abiks "Kultuuri Teo" nominendiks esitati ja milliseid seisukohti kirjutatakse MTÜ Facebooki kontol metsatööstuse, RMK ja seal töötavate konkreetsete inimeste kohta. ERR ei avalda pöördumises välja toodud postituste autorite nimesid, vaid ainult nende kirjutatu.

"RMK punt tuleks keset Vabaduseplatsi kõigi silme all üles puua raisk", "...süütepudelid kaasa... Ei saa meie, ei saa nemadki. Harvesterid tuleb meie metsadest jõuga eemaldada!", "...tekib tahtmine otse rusikaga näkku lüüa, nii et nina krõmpsub", "...võiks ju sarnasel põhimõttel RMK töötajaid majandama hakata. Et lõikame jäseme küljest, küll nad kohanevad ja elavad edasi. Või lõikame jala pealt maha, uued lapsed sünnivad asemele", "isiklikult arvan, et ennem, kui harvesteridele tuld otsa ei panda, ei muutu midagi", "ilmselt tuleks kõigepealt [ühe metsatööstuse juhtidest] rahavood üle vaadata nt sõltumatute audiitorite poolt, peale seda vb ilmselt harvestriga jalad otsast ära lõigata-kompost", "valada harvesterite kabiiniaknad üle värviga, šampooniga, sodiga, vahuga, pesupulbriga, kurjategijale näkku keemiat pritsida vms. teha neid pätte teovõimetuks jne", "need olevused [metsamajandajad] pole inimesed, on monstrumid. Neid tuleb kohelda kui mõrtsukaid" jne.

Pöördujad märgivad, et samal ajal on MTÜ-d nominediks esitades toodud ühe põhjendusena, et see on "panustanud avalikku edasiviivasse usaldusväärsesse arutelukultuuri". Metsatööstuse esindajate sõnul pole eeltoodud tsitaatide autorid küll otseselt MTÜ Eesti Metsa Abiks ametlikud liikmed, kuid neid seisukohti pole EMA poolt ka taunitud.

Loe metsamajandajate ja jahimeeste poolt saadetud kirja SIIT.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616