Autor: Metsamajandusuudised.ee • 3. aprill 2020

Kaamos Timber ja EBRD sõlmisid 15 miljoni euro suuruse laenulepingu saeveski rajamiseks

Kaamos Timberi praegune Vitebskis asuv saeveski toodab aastas ligi 250 000 kuupmeetrit<sup > </sup> okaspuu saematerjali.
Autor: Kaamos Timber
Eesti puidutööstusettevõte Kaamos Timber sõlmis laenulepingu Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupangaga (EBRD), kelle toetusel rajatakse Valgevenesse Mozyri linna lähistele uus Eesti ettevõttele kuuluv saeveski, teatas ettevõte.

“EBRDi 15 miljoni euro suuruse laenuga rahastatakse Mozyri linna uue saeveski ehitamist, mille kogu investeeninguks on planeeritud 25 miljonit eurot ” avaldas Kaamos Timberi tegevjuht Tõnu Bergmann, kes lisas, et laenulepingu pikkuseks on 7 aastat.

Bergmanni sõnul loob Kaamos Timberile kuuluv Mozyri saeveski piirkonda 100 uut töökohta ning võimaldab peaaegu kahekordistada senist Kaamos Timberi Valgevene puidutööstuse tootmisvõimsust.

LOE LISAKS:

25 miljonit eurot investeerinud Kaamos: koondada pole küll veel vaja

“Meie tänane Vitebskis asuv saeveski toodab aastas ligi 250 000 kuupmeetrit okaspuu saematerjali ning uue tehase lisandumisel tõuseb kogu tootmismaht ligi 450 000 kuupmeetrini,” sõnas Bergmann.

Kaamos Timber tarnib saematerjali lisaks Baltikumile ka Kesk-Euroopasse ja Aasiasse. “Pea poole võrra suurenev tootmismaht võimaldab laiendada eksporti kindlasti nii Euroopas kui ka Aasia suunal,” avaldas Bergmann lootust.

EBRD on ettevõttega teinud koostööd juba enam kui neli aastat ning aidanud kasvada ka Vitebskis asuval saeveskil. Varem on Bergmann rääkinud, et EBRD kasutab Kaamos seepärast, et pangal on Valgevenes oma programm ja nad otsivad seal ka ise aktiivselt sobivaid projekte. „EBRD kaasamiseks alustasime tööd mitu aastat tagasi. Esimesed kohtumised toimusid 2013. aastal, aktiivsemad ja viljakamad kontaktid saime Eesti saatkonna kaasabil aastal 2015. Siis algasid ka läbirääkimised. Seega võib öelda, et vaeva ja tööd oli palju,“ rääkis ettevõtte juht 2016. aastal.

EBRD kasuks räägib tema meelest mitu asja. „Neil on Valgevene mõistes mõistlikud intressid, Euroopalik nägemus asjadest. Kaalusime ka muid panku, kuid Eesti pangad ei soovi väga pakkuda piiriülest finantseerimist. Valgevenes pole ei SEBd ega Swedbanki. Ja sealsed kohalikud pangad küsivad aga liiga kõrgeid intresse,“ selgitas Bergmann tookord valiku tagamaid.

TASUB TEADA

Kaamos Timber on 2003. aastal asutatud ettevõte, mis kuulub Kaamos Groupi ning toodab saematerjali Valgevene ühes juhtivas saeveskis, müües seda üle terve maailma. Ettevõtte tütarfirma on täielikult Eesti kapitalil põhinev saeveski Vitebskaja Lesopilka, mis on spetsialiseerunud okaspuust saematerjali tootmisele. Kaamos Groupi suuromanik on kunagise Sylvesteri asutaja Kaido Jõeleht.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616