Autor: Metsamajandusuudised.ee • 18. mai 2020

Süsinikuneutraalne ringne majandus – väljakutsed ja võimalused koroonakriisist väljumisel

Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsiatsioon (EKJA) on koostöös Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskusega (SEI Tallinn) korraldamas järjekordset veebipõhist seminari, kus arutletakse käesoleva koroonaviiruse pandeemiast tekkinud kriisi võimalikust mõjust Euroopa Liidu rohelise kokkuleppega ette nähtud süsinikuneutraalse ja ringse majanduse arendamisele.
Oled oodatud kuulama veebiseminari.
Autor: Pixabay

Tänaseks on selge, et käesolev kriis avaldab suurt survet paljude riikide ja ka ettevõtete pikaajalistele keskkonnaalastele eesmärkidele. Keskkonnaga seotud investeeringutest tulev kasum on väga pikaaegne ning riikidel on samas vajadus turgutada oma majandust ja ettevõtjaid lühiajaliste meetmetega, mis ei pruugi toetada süsinikuneutraalseid ja ringseid lahendusi. Kuidas mõjutab tänane kriis Euroopa Liidu ja ka Eesti majanduse- ja keskkonnapoliitikat? Millised väljakutsed seisavad ees ja millised võimalused avanevad Eesti ettevõtetel? Kuidas praegusest kriisist välja tulla nii, et taastumine oleks kiire ja kooskõlas rohelise kokkuleppe eesmärkidega? Neile ja mitmetele teistele küsimustele püüame vastust anda 21. mail toimuval veebiseminaril.

PANE TÄHELE!

Veebiseminar toimub: 21.05.2020 14:30 – 17:00

Kellele: veebiseminar on mõeldud eelkõige ettevõtetele aga ka avaliku- ja erasektori otsusetegijatele ning teiste asjast huvitatutele.

Registreerimine: Kõigile registreerunud saadetakse enne ürituse algust link, millele vajutades saab siseneda veebiseminari keskkonda. Registreerimine on avatud kuni 19.05. Registreeruda saad SIIN.

Veebiseminar viiakse läbi eesti keeles ja on tasuta.

Ajakava

14:30-14:40 Sissejuhatus seminari – Kristiina Martin, SEI Tallinn

14:40-15:00 Euroopa Liidu roheline kokkulepe tänase kriisi valguses – Keit Kasemets, Euroopa Komisjoni esinduse juht

15:00-15:20 Eesti strateegilised väljakutsed ja võimalused kriisist väljumisel – Henry Kattago, Riigikantselei strateegiadirektor

15:20-15:40 Julged visioonid koroonakriisi järgsest maailmast– Tarmo Soomere, Eesti Teaduste Akadeemia president

15:40-15:50 PAUS

15:50-16:20 Kriisi mõju Eesti ettevõtete keskkonnategevusele

•Harri Moora, SEI Tallinn programmi juht

•Olavi Tammemäe, Eesti Energia keskkonnajuht

16:20-17:00 Arutelu

Korraldajad jätavad endale õiguse ajakavas muudatuste sisse viimiseks.

TASUB TEADA

EKJA on koondanud ettevõtteid ja organisatsioone ettevõtlusega seotud keskkonnaalase tegevuse edendamiseks juba üle 15 aasta. EKJA oma tegevuses ja oma liikmete kaudu ühendab ettevõtteid, kelle jaoks on tähtis panustada ringmajandusse ning tagada seeläbi ettevõtlussektori, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus.

SEI Tallinn - Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse ehk SEI Tallinna tegevusalaks on rakendusuuringute läbiviimine, sidusrühmade kaasamine ja suutlikkuse arendamine Läänemere ja Euroopa Liidu piirkonnas. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on keskkonnajuhtimine, poliitika mõju hindamine, loodushoid, linnade elurikkus, kliimamuutustega kohanemine, taastuvenergia, transport, ressursitõhusus, jäätmekäitlus, säästva arengu näitajad, ökosüsteemiteenuste hindamine ja turupõhiste vahendite analüüs.

Käesolev veebiseminar on rahastatud SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse poolt.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616