Autor: Tööstusuudised.ee • 21. mai 2020

Müügitulu kasvatanud Tiksoja Puidugrupp: edasised arengud on prognoosimatud

Mööblitootja Tiksoja Puidugrupp kasvatas mullu müügitulu 5 protsenti enam kui 15,8 miljoni euroni, selgub äsja Äripäeva Infopanka jõudnud majandusaasta aruandest. Ettevõte märgib aruandes, et koroonaviirusest tingitud kriisi edasised arengud on prognoosimatud, ja otsib lahendusi, kuidas muutuvatele oludele reageerida.
Keskel Tiksoja Puidugrupi omanik Hanno Murrand.
Autor: Raul Mee, fotograaf

Magamistoamööbli tootja AS Tiksoja Puidugrupp müügitulu kasvas mullu 5 protsenti enam kui 15,8 miljoni euroni, aasta varem ulatus ettevõtte müügitulu 15,1 miljoni euroni, selgub aruandest. Ärikasum langes aga 3,5 protsenti 1,7 miljoni eurole, tunamullu ulatus ärikasum ligi 1,8 miljoni euroni. Ettevõttes töötas mullu täistööajale taandatult keskmiselt 117 inimest.

Mööblitootja ütleb aruandes, et 88 protsenti toodangust läks mullu Euroopa Liitu ja müük Suurbritanniasse moodustas 15 protsenti kogumüügist. Kogu vajaminev tooraine ja valdav osa seadmetest hangitakse samuti Euroopa Liidu riikidest.

Klientide maksejõuetusest tingitud riskide maandamiseks sõlmis Tiksoja Puidugrupp krediidikindlustuse lepingu kindlustusfirmaga Atradius Credit Insurance.

2018. aastal soetati ka 100protsendine osalus tütarettevõttes Punaküla-Punaoja Põllud ja Metsad OÜ, mistõttu on värske aastaaruanne ka konsolideeritud kujul.

Loe edasi Tööstusuudiste teemaveebist.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616