Autor: Metsamajandusuudised.ee • 29. mai 2020

Inimeste ohutuse tagamiseks teostati Põlvamaal ristipuude raie

Põlva vallas Vigala soo äärest teostati inimeste ohutuse tagamiseks ristipuude raie. Käesoleva aasta tormimurrud langetasid inimeste liikumisteedele mitmel korral ohtlikult puid, mistõttu otsustasid Maanteeamet ja Muinsuskaitseamet koostada ohutuse tagamiseks raieotsuse.
Põlvamaal teostati ristipuude raie.
Autor: Lemeks Põlva

27. veebruaril tuli seoses tormimurdudega Maanteeameti projektijuhilt kiri, kus kirjutas järgmist: “Kuna tegemist on riigi tugimaanteega, kus liiklussagedus on antud lõigus üle 1000 auto ööpäevas, siis üksikute puude kasvama jätmine või kitsa metsariba jätmine kujutab antud juhul tõsist liiklusohtu. Loodetavasti saab raietööde lõpule viimisega see oht minimaalseks viidud.”

Raie teostanud AS Lemeks Põlva juhataja Andres Hainsoo ütles, et kõige olulisem on tagada inimeste turvalisus. “Ei ole võimalik riskida sellega, et tugevate tuulte tulemusena langevate puude alla jääb inimene. Elanike kindlustunde tagamiseks võtsid Maanteeamet ja Muinsuskaitseamet vastu otsuse ohtlike puude raiumiseks,” selgitas ta.

Inimeste ohutuse nimel said tehtud raietööd.
Autor: Lemeks Põlva

Hainsoo lisas, et mõistab ristipuude emotsionaalset väärtus, kuid teisalt ei tohi mets inimesele ohtlikuks muutuda. “Oleks äärmiselt vastutustundetu säilitada võimalus, et loodusjõudude tõttu langenud ristipuu sunnib tee äärde püstitama hoopis teistsugust risti. Teostatud raie oli otseselt ettevaatusele suunatud meede,” ütles Hainsoo.

Tormimurru korrastamise kinnitas ka Muinsuskaitseamet. Samas tuleb ristipuu tormimurruga kahjustatud osa metsa alles jätta, mis tingis ka tavapärasest erineva raie.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616