Autor: Metsamajandusuudised.ee • 1. juuni 2020

Valminud on RMK aastaraamat 2019

Aastaraamatusse on kogutud värske ülevaade RMK hoole all olevast maast ja metsast. Mis seisus ta on ja kuidas seda majandatakse, millised on sealsed loodusväärtused ning puhkevõimalused, kuidas toimib RMK tööandjana ning kuidas aitab RMK kaasa metsateaduse arengule.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Aastaraamat võtab kokku Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) tegemised 2019. aastal. RMK juhatuse esimees Aigar Kallas sõnab raamatu avasõnas, et see, kuidas RMK tegevus mõjutab ühiskonda ja keskkonda täna, homme ja ülehomme, peab kogu aeg silme ees olema - vaatama peab suurt pilti.

„Koroonakevad, mil see aastaraamat ilmub, ning kliimateema, mis 2019. aastale jõulise pitseri pani, võimendavad suure pildi nägemise vajadust veelgi. Ajal, mil maailm on peaaegu et pausile pandud, valgustuvad välja elu põhiväärtused. Selgemaks kui eales varem saab see, kui oluline on oskus ise toime tulla. Nii riigi, rahva kui ka üksikisikuna. Mets, mis katab poole Eestimaast, pakub pelgu - paika ja hingekosutust, aga ta pakub ka tööd ja leiba kümnetele tuhandetele kaasmaalastele. Metsa erinevaid funktsioone ei pea vastandama – targalt toimetades suudab mets hakkama saada paljude rollide kandmisega,“ ütleb Kallas.

RMK aastaraamatu leiad SIIT.

TASUB TEADA:

47% Eesti metsadest on RMK hoole all. 29% RMK metsamaast on range kaitse all.

6 olulisemat RMK ülesannet on metsa kasvatamine, loodusväärtuste hoidmine, looduskaitsetööde tegemine, riigile metsa majandades tulu teenimine, looduses liikumise võimaluste pakkumine ja loodusteadlikkuse edendamine

6600 inimest sai aasta jooksul RMK metsas tööd. Neist 702 töötas põhikohaga RMK-s, ülejäänud on partnerettevõtete palgal või hooajatöölised. 30 kontorit on RMK-l üle Eesti. Peakontor asub Sagadis.

1% RMK metsamaal tehakse igal aastal küpseks saanud metsas lageraiet, kõik raiesmikud uuendatakse. 22,1 miljonit metsataime pandi RMK metsa kasvama.

0 € maksab igaüheõigus – RMK matkaradadel matkamine, metsaonnides ööbimine või puhkealadel telkimine. 2,6 miljonit külastust tehti RMK puhke- ja kaitsealadele.

4 sertifikaati tõestavad, et RMK lähtub oma tegevuses kõrgetest standarditest. Nendeks on säästva metsanduse sertifikaat FSC® (FSC-C022757) ja PEFC ning keskkonna- ja kvaliteedijuhtimissüsteemi sertifikaat ISO 14001 ja ISO 9001.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616