Autor: Metsamajandusuudised.ee • 5. juuni 2020

UG Investeeringud sõlmis lepingu Thermory enamusosaluse omandamiseks Livonia Partnersilt

Eesti valdusfirma UG Investeeringud sõlmis Livonia Partnersiga lepingu enamusosaluse omandamiseks maailma juhtivas termopuidu valmistajas Thermory AS. Eestis peakorterit omav Thermory valmistab termotöödeldud puitu, saunamaterjale, terrassi- ja voodrilaudu.

Thermory tootmisüksus Lool.
Autor: Thermory

Ettevõte loodi 1997. aastal ning tegu on maailma suurima termotöödeldud puidu valmistajaga, mille aastakäive ulatub üle 100 miljoni euro ning mille tehased asuvad kolmes riigis. Ligi 700 töötajaga Thermory ekspordib toodangut enam kui 50 riiki. UG Investeeringud oli seni ettevõtte vähemusaktsionär.

“Meil on hea meel ühendada jõud Thermoryga, Eestist alguse saanud globaalse edulooga. Hindame kõrgelt ettevõtte ambitsiooni ning võimekust anda kestlikul moel lisaväärtust puidule kui olulisele taastuvale ehitusmaterjalile,” ütles UG Investeeringute juhatuse esimees Kristjan Rahu. "Thermory on väga tänulik Livonia Partnersile, kellega koos on olnud põnevad kasvuaastad. Peale kiiret kasvu ühinemiste ja ülevõtmiste kaudu ning tegevuse laiendamist eksporditurgudel on Thermoryl plaan edasi liikuda ning keskenduda ettevõtte orgaanilisele kasvule. Plaan on suurendada tootmisvõimsusi Eestis ja Soomes, arendada saeveskeid ja rahvusvahelisi müügiesindusi ning keskenduda süsinikujalajälje vähendamisele. UG Investeeringute puhul on tegemist pikaajalise stabiilse investoriga, kes suudab vajadusel uut kapitali kaasata.“

“Oleme äärmiselt tänulikud Thermory asutajale Meelis Kajandule, ettevõtte juhtkonnale ja kõigile, kes andsid oma panuse Thermory edulukku. Tegu oli Livonia esimese investeeringuga ning täpselt sellisega, mida pakume oma investoritele ambitsiooni ja tulemuse mõttes. Oleme veendunud, et Kristjan Rahu osutab Thermoryle tõhusat tuge ettevõtte globaalse potentsiaali realiseerimisel,” kommenteeris ka Livonia Partnersi kaasasutaja Kaido Veske.

Tehingu üksikasjad ei ole poolte kokkuleppel avalikud. Tehing jõustub peale Eesti Konkurentsiameti heakskiitu.

MIS ON MIS

OÜ UG Investeeringud on eestimaine valdusfirma, mis investeerib jätkusuutlikesse ja ekspordipotentsiaaliga ettevõtetesse tööstussektoris, infrastruktuuri- ja kommunaalvaldkonnas ja mujal.

Livonia Partners on Baltimaades tegutsev eraõiguslik investeerimisettevõte, mis haldab hetkel 83 miljonit eurot osana Livonia Partners Fund I ja Livonia Partners EIF Co-Investment Fund fondidest. Ettevõtet juhivad selle asutajad Kaido Veske, Kristīne Bērziņa, Rain Lõhmus ja Mindaugas Utkevičius ning selle investoriteks on kohalikud ja rahvusvahelised finantsinstitutsioonid. Osaliselt loodi Livonia Eesti, Läti ja Leedu ning Euroopa Investeerimisfondi koostöös asutatud Baltic Innovation Fund (BIF) põhjal.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974