Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 22. juuni 2020

Stora Enso: 2020. aastal istutame enam kui 41 miljonit puud

Aastal 2020 istutatakse metsandusfirma Stora Enso poolt Soome, Rootsi, Venemaa ja Eesti metsadesse üle 41 miljoni taime.
Enamik männilanke taastub aga pigem külvi või loodusliku uuenemise teel.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

„Iga meie tooteuuenduse teekond algab metsast, olgu see siis toidupakendid, paber, puittooted või isegi tekstiilkiud. Suurem osa Stora Enso tehaste toodangust põhineb põhjamaadest saadud puidul. Säästev metsamajandus tagab, et koristatud puidu asendab uus põlvkond puitu. Me tagame, et metsad oleksid ka tulevikus produktiivsed ja terved,“ ütles Stora Enso metsaosakonna juhataja Jari Suominen.

Soomes on umbes 80 protsenti istutusmaterjalist kuusk. Enamik männilanke taastub aga pigem külvi või loodusliku uuenemise teel, istutatakse ka veidi kaske.

Üldse istutatakse Soomes riigimetsa ja erametsaomanike metsadesse igal aastal umbes 150 miljonit taime. Rootsis on see arv veelgi suurem - üle 380 miljoni taime. Mõned erametsaomanikud eelistavad metsataimi ise istutada, kuid metsandusspetsialistide poolt osutatavate metsakultuuriteenuste järele on kasvav nõudlus.

Rootsis omab Stora Enso umbes 1,4 miljonit hektarit metsa, uuenduseks mõeldud taimed kasvatatakse nende enda Rootsis asuvates puukoolides. Stora Enso Plantor on suuruselt kolmas puukool Rootsis, kel on 3 puukooli, kus kasvavad ühtlaselt hea kvaliteediga metsataimed.

Loe lisaks
RMK: Eriolukord pole rekordilist metsaistutust takistanud

Venemaal plaanib metsafirma istutada tänavu 1,2 miljonit taime. Enamus neist, ehk 945 000 taime, läheb Karjalasse ja 257 000 Novgorodi. Stora Enso Venemaa puidutööstuse metsategevuse direktori Jaakko Rajamäki sõnul on enamus taimedest paljasjuursed ja potitaime neis piirkondades ei kasutata.

Eestis istutab Stora Enso erametsadesse üle 70 000 taime.

2019. aastal investeeris Stora Enso metsa uuendusse 72 miljonit eurot.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616