Tornator Eesti premeeris Maaülikooli õppurit

Eesti Maaülikooli metsandus- ja maaehitusinstituudi virtuaalne lõpuaktus toimus 22. juunil, kus värsketele lõpetajatele sai läbi videotervituse õnne ja edu soovida ka Tornator Eesti OÜ esindaja Martin Tishler.

Juuremädanikud kahjustavad metsi.  Foto: Tornator Eesti

Lisaks õnnitlustele jagas ettevõte neljandat aastat järjest välja oma magistritöö preemia, milleks on 1000 eurot. Aktus on Eesti Maaülikooli veebis järelvaadatav.

2020. aastal oli Tornator Eesti OÜ magistritöö preemia saajaks Kevin Tsopp tööga „Juuremädanike mõju kuusikute diameetri juurdekasvule“.

Juhendajad: Rein Drenkhan, Sandra Metslaid.

Valikus oli mitmeid huvitavaid ja praktikutele kasulikke teemasid, kuid antud juhul sai otsustavaks teema päevakajalisus ühiskonnas. Valdkonnas endas on pikalt olnud teada juuremädanike, eriti juurepessu, negatiivne mõju metsamajandusele ning meie metsavööndis on kuusk ka tulevikus bioloogiliselt ja majanduslikult oluline puuliik. Antud töö näitas veelkord kui oluline on metsakasvatusega akadeemiliselt tegeleda ning mitte pöörata tähelepanu isehakanud spetsialistide arvukatele valjudele ja valedele arvamustele.

On hea meel tõdeda, et Eesti metsaomanikud saavad oma otsustes toetuda 100 aastasele akadeemilisele metsandusharidusele ja kvaliteetsele teadustööle. Tänu haritud metsameestele saame kindlad olla, et tänapäeval nii enesestmõistetavad ökoloogilised, sotsiaalsed ja majanduslikud hüved metsast on ka edaspidi esinduslikud ja kaitstud.

Tornator Eesti OÜ magistritöö preemia kuulutati välja ettevõtte kümnendal tegutsemisaastal Eestis. Preemia varasemad saajad on:

2019

Kätlin Piiskop – „Juure- ja tüvemädanike kahjustused 41-80 aastastes hariliku kuuse (Picea abies (L.) Karst.) puistutes“ 500€

Merit Fjodorov – „Juure- ja tüvemädanike kahjustuste analüüs üle 80 aastastes hariliku kuuse (Picea abies (L.) Karst.) puistutes“ 500€

2018

Martin Kõks – „Harvendusraie vajaduse hindamine aerolidari andmetelt Laeva katsealal“ 700€

Toomas Tarmu – „Puistu ülakõrguse modelleerimine puistu kasvukäigu püsiproovitükkide andmeil“ 300€

2017

Mihkel Mets – „Harvendusraiete normatiivi analüüs“ 1000€

Jaga lugu:
METSAMAJANDUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad metsamajanduse uudised igal nädalal enda postkasti TASUTA!

Metsamajandusuudised.ee toetajad:

Meelika Sander-Sõrmus
Meelika Sander-Sõrmusmetsamajandusuudised.ee juhtTel: 555 33 789
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150