Autor: Metsamajandusuudised.ee • 10. juuli 2020

Metsaülikool Käärikul tuleb ka sel aastal ja räägib eluks kõige olulisemast - veest

20.-23. augustil taas Käärikul toimuvas Metsaülikoolis arutletakse seekord teemal "Vesi - lahutab ja ühendab".
Metsaülikool Käärikul tuleb ka sel aastal ja räägib eluks kõige olulisemast - veest.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Ehkki praegu on justkui päevakajalisemaid suuri aruteluteemasid kui vesi ja Eestis pole veega (veel) suurt muret, siis Metsaülikool on alati olnud ühe silmaga tulevikku vaatav ja maailmas annavad üha rohkem kõneainet veepuudusest või mõnel pool vee liigsusest ehk üleujutustest tingitud miljonite inimeste toimetulek, ränne, julgeolek, eluks sobilik keskkond jne. Metsaülikoolis arutletakse seekord teemade üle nagu vesi ja majandus, vesi ja ränne, vesi ja julgeolek, vesi ja toit. Räägitakse meie Läänemere seisust ja tulevikust.

Tänavuse Metsaülikooli esinejad on Tarmo Soomere, Aveliina Helm, Mari-Liis Jakobson, Urmas Dresen, Toomas Kapp, Marek Strandberg, Kristel Vilbaste, Jaanus Marrandi, Jaak Madison, Mare Ainsaar jpt.

Programm ja registeerumine on Metsaülikooli kodulehel www.metsaylikool.ee. Osalejate arv on seekord omavahelise turvalisema distantsi hoidmise võimaldamiseks piiratud vaid 60 inimesega, mistõttu on soovitatav registreerumisega soovijatel mitte venitada. Osalustasu, mis sisaldab lisaks programmile ööbimisi Käärikul ja kõiki söögikordi, on 160 eurot.

Iga-aastane Metsaülikool Käärikul võtab arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad, püüdes vaadata tänasest kaugemale. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivsed kaasamõtlejad. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust respekteeritakse. Metsaülikool kannab endas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel aastal 1967. Eestis toimus esimene Metsaülikool 1989. a. Käärikul.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616