Autor: Metsamajandusuudised.ee • 7. august 2020

Erametsaomanikud korraldavad Tallinnas tasuta pereürituse

Laupäeval, 15. augustil toimub Tallinnas Männi pargis kogu pere metsapäev. Sündmusel on kohal metsaga seotud organisatsioonid, toimuvad töötoad ja seminarid ning tutvumiseks on väljas metsatehnika. Männi pargi panevad kõlama Lenna, Orelipoiss ja Reigo Ahven. Üritus on tasuta.
Laupäeval, 15. augustil toimub Tallinnas Männi pargis kogu pere metsapäev.
Autor: Eesti Erametsaliit

Kogu pere metsapäev annab kõigile huvilistele võimaluse laiendada oma teadmisi metsas toimuvast ja näha, mida kujutab endast metsamehe igapäevaelu. Saab tutvuda võimsa metsatehnikaga, osaleda töötubades ja seminaridel ning vahetada mõtteid metsandusvaldkonna ekspertidega. Samuti kuulutatakse välja 2020. aasta parim metsamajandaja ja mõõtu võtavad Eesti parimad raiesportlased.

Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Ando Eelmaa toob välja, et ilmselt on kõigi Eesti inimeste ühine huvi pärandada järeltulevatele põlvedele meeldiv elukeskkond ning terved ja tugevad metsad. "Metsal on pakkuda suurepäraseid võimalusi tänaste kliimaprobleemide lahendamiseks. Samuti aitab mets tagada mitmeid hüvesid, mida igapäevaselt kasutame - olgu need kultuurilised, majanduslikud või sotsiaalsed. Metsapäeval saab näha ja kuulda, kuidas valdkonnas töötavad inimesed Eesti metsade jätkusuutlikkuse tagamise nimel pingutavad," ütleb Eelmaa. Ta lisab, et kogu pere metsapäeval saab end kurssi viia metsades ja metsanduses toimuvaga ning vestelda valdkonna spetsialistidega. “Üritus pakub head võimalust saada oma küsimustele vastused inimestelt, kelle jaoks toob mets leiva lauale,” sõnab Eelmaa.

Seoses üha kiireneva linnastumisega on paljud inimesed maaelust kaugenenud. Siiski on paljudel säilunud soov metsas käia ja sellega seonduvaga kursis olla. Paraku muudab pidev ajanappus selle keeruliseks. “Ehkki puitu hinnatakse keskkonnasõbraliku materjalina paljudes erinevates valdkondades, on kadumas inimeste tunnetus sellest, kuidas puitu saadakse. Kogu pere metsapäev annab hea ülevaate, kuidas Eesti metsi majandatakse ja nende eest hoolt kantakse. Ürituse toomine linnaruumi pakub ka kiire eluviisiga inimesele hea võimaluse enda teadmisi metsandusvaldkonnast värskendada,” ütleb Eelmaa.

Ürituse korraldamisel on kasutusele võtnud kõik Terviseameti poolt soovitatud meetmed, et vältida koroonaviiruse levikut. Lisaks jagatakse poolavatud seminaritelgis soovijatele maske. Korraldajad paluvad kõigil, kellel esinevad haigustunnused või kes on kokku puutunud viirusega nakatunutega, üritusel mitte osaleda. Kõik haigustunnustega külastajad saadetakse turvameeskonna poolt koju. Samuti jälgib turvameeskond külastajate hajutamist festivalialal ja piirab vajadusel üritusele pääsevate inimeste arvu.

Kogu pere metsapäev on järjekorras neljandat korda toimuv üritus, mida Eesti Erametsaliit koostöös Erametsakeskusega korraldab igal aastal mullu parima metsamajandaja tiitli võitnud metsaomaniku kodumaakonnas. Varasemalt on sündmus toimunud Rakveres, Haapsalus ja Ruunaveres.

Kogu pere metsapäev toimub 15. augustil kell 12.00 - 18.00 Tallinnas Mustamäel Männi pargis.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616