Autor: Metsamajandusuudised.ee • 17. september 2020

Peeter Änilane: minu meelistöövahend on võsavikat

Eesti parima metsamajandaja konkursil III koha saanud Peeter Änilane võtab oma ligi 35 hektarist metsamaast maksimumi – lisaks klassikalisele metsamajandusele korjab mees kohalikele elanikele igal kevadel nii karulauku kui varub kasemahla ning varustab ümbruskonna elanikke kasevihtade ja küttepuudega.
Peeter Änilane koos Eesti Erametsaliidu juhatuse esimehe Ando Eelmaa ja Erametsakeskuse juhatuse liikme Jaanus Aunaga.
Autor: Erlend Štaub

Lisaks on ta kaasa läinud viimasel ajal üha populaarsust koguva chaga ehk musta pässiku kasvatamisega. Kaasikusse on paika saanud juba 2000 tüüblit, tulevikus on plaanis lisada veel 6000. Tüüblite paigaldamisel oli Peetrile abiks lapselaps, kelle ülikooliõpingute rahastamise fondi chaga kasvatamisest saadav tulu tulevikus jõudma peakski.

Maaparandajaks õppinud mees oli varasemalt suviti ametis just maaparandustöödega ning talvel tegeles kohalikus majandis palgivarumisega. Sealt sai alguse huvi ja armastus metsa vastu ning oma tänased metsamaad on ta ajapikku nii erastanud kui ostnud.

Loe lisaks
TAGASIVAADE: Parim metsamajandaja 2020

Peeter Änilane teeb metsas vajalikud raietööd enamjaolt ise, vahel käivad abiks lapsed ja lapselapsedki. Maha võetud puude asemele istutab ta alati asemele uued. Et mehe maid on õnnistatud viljaka pinnasega, kus lisaks puudele kasvab hästi ka alustaimestik, on ta kõik istutatud taimed tähistanud puutokkidega, et neid kõrge rohu seest hooldamiseks lihtsam leida oleks. Hooldamisel on tema meelistöövahendiks võsavikat.

Oma metsasid majandab Änilane läbi osaühingu, sest majanduslikult on nii kasulikum puitu müüa. Aktiivselt kasutab ta erametsaomanikele pakutavaid toetusigi.

TAGASIVAADE

Äripäev uuris, kes olid need tublid metsamajandajad, kes osalesid tänavu parima metsamajandaja konkursil?

Parima metsamajandaja tiitlit anti tänavu välja 27. korda. Sel aastal oli Eesti Erametsaliidu ja Erametsakeskuse korraldataval konkursil rekordiline osavõtt - parima tiitlile kandideeris 15 metsamajandajat, tulemused kuulutati välja Tallinnas kogu pere metsapäeval 15. augustil. Järgmisel aastal toimub kogu pere metsapäev Pärnumaal.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616