Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 1. oktoober 2020

Warmestoni tegevjuhi rollis alustab Mait Kaup

Oktoobri algusest asub Warmestoni tegevjuhina tööle Mait Kaup. Ettevõtet selle asutamisest 17 aastat juhtinud Tanel Mihkelson jätkab Warmestoni juhtrühma liikmena.
Warmestoni tegevjuhi rollis alustab Mait Kaup.
Autor: Erakogu

“Taastuvenergeetika on põnev ja suure perspektiiviga valdkond. Juhitaval bioenergial on päikese ning tuule kõrval fossiilsetest kütustest loobumise teel veel pikka aega oma kindel koht,” sõnas Mait Kaup tuues välja oma huvi ja põhjendades, miks ta otsustas peale kauaaegset finantsvaldkonnas tegutsemist sektorit vahetada.

“Bioenergeetika valdkond annab Eesti saeveskitele ja erinevate puidust toodete nagu uste, akende ja mööbli valmistajatele võimaluse müüa ära puidu töötlemisel tekkivad puitjäätmed nagu saepuru, laastud ja klotsid. Sedasi teenitud sissetulek lubab tootjatel erinevaid puidust kestvuskaupu pakkuda tarbijale soodsama hinnaga ja nii on Eesti puidutööstuse konkurentsivõime tervikuna parem,” selgitas Kaup.

Saepuru ja teiste puitjäätmete kõdunemisel vabaneb nendes sisalduv CO2 atmosfääri samal viisil, kui selle soojus- ja elektrienergia tootmiseks kasutamisel. “Iga tonn tuhandete aastate jooksul tekkinud kivisütt, mis jääb hoopis puitjäätmete kasutamise tõttu maast välja kaevamata, aitab pidurdada kliima soojenemist ja täita seatud kliimaeesmärke” rääkis Kaup.

Enne Warmestoni juhi kohale asumist on Mait Kaup töötanud finantsvaldkonnas erinevatel ametikohtadel. Viimased 10 aastat metsa- ja puidutööstuse valdkonna finantseerimise juhina Swedbankis. Ta on lõpetanud kiitusega Tallinna Tehnikaülikooli (MSc) ja cum laude Tartu Ülikooli (MBA), kus uuris teadustöö raames Eesti pelletitööstuse rahvusvahelist konkurentsivõimet.

Warmestoni nelja tehase aastaseks tootmisvõimsuseks on kokku üle 450 tuhande tonni puitpelletit.
Autor: Warmeston OÜ

Warmestoni nelja tehase aastaseks tootmisvõimsuseks on kokku üle 450 tuhande tonni puitpelletit, mis teeb Warmestonist Euroopa ühe suurima tootja. Kontsernis ja selle sidusettevõtetes töötab kokku ligi 200 inimest ja kogu müügitulu oli eelmisel aastal ligi 50 miljonit eurot. Eestis turustatakse Warmestoni kontserni tehastes toodetud puitpelleteid A-pellet kaubamärgi all.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616