Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 7. oktoober 2020

Haana Zuba-Reinsalu pärjati aasta õppeasutuse juhiks

3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimunud aasta õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ kuulutati välja selle aasta haridusvaldkonna preemiad. Aasta õppeasutuse juhiks tunnistati Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu.
Haana Zuba-Reinsalu pärjati aasta õppeasutuse juhiks.
Autor: Haridus- ja Teadusministeerium

„Sel kevadel õppisime kõik väga palju – õppisime teisiti õppima ja õpetama. Kallid õpetajad, te lõite võrratuid lahendusi selleks, et ootamatutes oludes seda parimal moel teha. Olen teile südamest tänulik,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps, lisades, et „täna tunnustame neid, kellel on erilisi teeneid Eesti hariduse ees, neid kes on teinud oma tööd suure pühendumusega.“

Aasta õppeasutuse juhi auhinnaga tunnustatakse õppeasutuse eestvedajat, kes on viimase kolme aasta jooksul õppeasutust olulisel määral arendanud ja seeläbi kaasa aidanud õppuritele mitmekülgse arengukeskkonna loomisele.

Luua Metsanduskooli direktorit iseloomustati järgmiselt:

Haana Zuba-Reinsalu on Luua Metsanduskooli juhina teinud kaua süsteemset tööd Eesti metsanduse kutsehariduse arendamisel, kindlustanud sektori tööjõu ja teadmistega, loonud koolist rahvusvaheliselt tuntud ning eristuva kompetentsikeskuse.

Ta peab väga oluliseks kvaliteeti ja oskuste arendamist. Ta on loonud koolile praktikavõrgustiku ligi 300 ettevõttega ning pälvinud selle eest eksperttunnustuse. Ta jätkab üle poole sajandi kestnud Balti riikide metsanduskoolide koostööd, luues iga-aastaselt õppijatele võimalused kutsealaseks võistlemiseks ja õpetajatele kogemuste vahetamiseks. Ta on pannud aluse koostööle Valgevene ja Poola metsanduskoolidega ning arendab õpirännet ja kutsevõistlusi Euroopa tasandil.

Haana Zuba-Reinsalu on juhina süsteemne, õpetajaid kaasav ning kahepoolset tagasisidet väärtustav. Talle on tähtis, et õppurite arendamine lähtuks tööandjate vajadustest. Ta on eest vedanud kooli digiarenguid. Sektori tööandjatega koostöös on loodud stipendiumid parimate õppijate toetamiseks ja erialase pingutuse motiveerimiseks. Tema eesmärk on luua kool, kus on keskendutud koostöö ja arengule ja väärtustatakse igaühe individuaalset võimekust. Haana alluvuses on rahul nii õpetajad kui ka õppurid.

Luua kooli juht on haridusmentor, kes on toetanud paljude riigigümnaasiumi, põhikooli ja gümnaasiumi juhtide arengut esimesel juhiaastal. Ta on koolitanud alustavaid koolijuhte ning on koostööpartner Tartu Ülikoolile kutseõpetajate koolitamisel. Ta on osalenud üleriigilistes ekspertgruppides ja kutsekomisjonides, kuulub erialaliitudesse ning on metsandussektori arvamusliider.

Haana Zuba-Reinsalu on kui mastimänd, kellelt leiab tuge nii värskelt istutatud männitaim kui ka aastaid temaga koos torme trotsinud metsapuu.

TASUB TEADA

Aasta õpetaja gala sai alguse 2009. aastal. Aasta õpetaja konkurss algas kevadel, mil kandidaate said esitada kõik soovijad. Kokku esitati 2051 kandidaati. Järgmise sammuna asusid tööle piirkondlikud komisjonid ning kõrghariduskomisjon, kelle arutelude tulemusel jõudis finalistide vooru 235 õpetajat ja haridustöötajat. Nende seast valis riiklik komisjon välja igas kategoorias kolm nominenti, kelle seast selgusid laureaadid.

Kümne kategooria laureaadid pälvisid 10 000 eurot ning elutööpreemia laureaadid 65 000 eurot. Esmakordselt said rahalise preemia suurusega 3000 eurot ka kümne kategooria nominendid, kes ei osutunud laureaadiks. Väiksemate auhindadega tunnustati hariduse sõbra ja haridusteo kategooria laureaate ja nominente.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616