Autor: Metsamajandusuudised.ee • 7. oktoober 2020

Metsä paviljoni avamine Tokyos – hea näide elegantsest disainist ja kiirest ehitustööst

Metsä paviljon on Business Finlandi projekt, milles Metsä Group osaleb põhilise partnerina. Elegantne paviljon tõstab esile uuenduslikku, tehases toodetud puitelementidel põhinevat arhitektuuri.
Elegantne paviljon tõstab esile uuenduslikku, tehases toodetud puitelementidel põhinevat arhitektuuri.
Autor: Metsä Wood

Paviljon kerkis kiiresti ning on nüüd valmis Business Finlandi ja Soome ettevõtete üritusi võõrustama. Suve- ja paraolümpiamängude ajal saab sellest Soome rahvuskoondiste kodubaas. Metsä Woodi toodetud Kerto LVL-i kasutamine põhimaterjalina muutis ehituse kiireks, kergeks ja roheliseks.

Tokyos Soome saatkonna alal asuv Metsä paviljon avatakse ametlikult 6. oktoobril. Paviljon jääb avatuks 2021. aasta lõpuni ning seal toimub mitmeid Soome ettevõtete ja organisatsioonide üritusi.

„Oleme õnnelikud, et paljud ettevõtted on otsustanud oma üritused korraldada Metsä paviljonis, kus puit kohtub seinu kaunistavate loodusstseenide, tippklassi helisüsteemi ja disainmööbliga. Kõik see on Soomest pärit,“ ütles Business Finlandi spordiklastri juht Petri Tulensalo.

Tööstuslikult tõhus puitehitus

Metsä paviljon on hea näide sellest, kuidas standardsetest elementidest saab kiiresti ja tõhusalt stiilse hoone ehitada. Paviljoni disainis tuntud Soome arhitektuuribüroo Helin & Co. Architects. Kõik paviljoni elementide disainid on tasuta allalaadimiseks saadaval Metsä Woodi koostööplatvormil Open Source Wood.

„Me väärtustame arhitektide ja inseneride vabadust luua kauneid disaine. Tahame koostööplatvormi Open Source Wood abil pakkuda neile valikuvõimalusi,“ selgitas Metsä Woodi tehnilise klienditeeninduse direktor Jussi Björman.

Metsä paviljon toob tehases toodetud Kerto LVL-ist (lamineeritud vineerpuit) elementide kasutamise eelised selgelt esile.
Autor: Metsä Wood

Metsä paviljon toob tehases toodetud Kerto LVL-ist (lamineeritud vineerpuit) elementide kasutamise eelised selgelt esile. Elemendid tootis Soome ettevõte Timberpoint. Kõik puitsambad, -talad ja -elemendid toodeti tehases kõigest seitsme nädalaga.

Paviljoni ehitusplatsil monteerimine käis samuti kähku. Tänu kergetele puitelementidele kulus selleks kõigest kümme päeva. Kerto LVL on väga lihtsalt töödeldav ja see muutis kogu protsessi veelgi kiiremaks. Ehitustööde eest vastutas Puurakentajat.

Metsä paviljoni liidesed on loodud nii, et hoonet saaks lahti võtta ja uues kohas taas kokku panna.

Jätkusuutlikult Soome metsadest

Metsä paviljoni ehitamisel kasutatud Kerto LVL-i toormaterjalid on pärit kestlikult majandatud Soome metsadest, kus juurdekasv ületab raiemahu. Iga puu osa kasutatakse parimal moel ära, mistõttu ei lähe peaaegu midagi raisku. Kõrvalsaadused nagu saepuru ja puukoor, kasutatakse ära näiteks Kerto LVL-i tootmiseks bioenergia tootmisel.

Nagu kõik teised puidutooted, lukustavad ka Kerto LVL-ist ehitatud hooned süsiniku kogu elutsükli ajaks.

Lõpptulemus, mille üle uhke olla

Metsä paviljon vastab Business Finlandi ja Metsä Woodi ootustele. Paviljon tõestab, et tehases toodetud puitelementidest on võimalik tõhusalt stiilset hoonet ehitada. „Paviljon on üks suurimaid investeeringuid, mille Business Finland on Jaapani turul teinud. Peale selle on see suurepärane viis, kuidas panustada olümpiamängude õnnestumisse ja jaapanlased hindavad seda väga,“ ütles Tulensalo Business Finlandist.

Lugege lähemalt puidust Metsä paviljoni ehitusprojekti kohta SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616