Autor: Meelika Sander-Sõrmus • 8. oktoober 2020

Õnnelik õnnetus puidutööstuses

Täna kell 16.11 sai Päästeamet teate, et Harjumaal Rae vallas Vaidasoo külas asuvas puidutööstuses on tulekahju. Täpsemalt oli katusefermide projekteerimise ja tootmisega tegeleva Trustek OÜ katlamaja ohtlikult ülekuumenenud.
Trustek OÜ tootmishoone Vaidasoo külas.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

Päästeameti Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuhi Liina Valneri sõnul oli tegu õnneliku õnnetusega, sest ükski hoones viibinud töötaja viga ei saanud.

Kui märgati, et katlaruumist tuleb suitsu ja auru, teavitati koheselt Päästeametit. Kiirelt reageeris lausa 5 kutselist komandot ja ka vabatahtlikud ning kiirabi ja politsei. „Kui päästjad kohale jõudsid, olid töötajad juba hoonest väljas ja maja ümber loodi 100 meetrine turvatsoon, sest oli oht, et katlaruumis võib küttesüsteem plahvatada. Katlaruumis mõõdeti temperatuuriks 100 kraadi. Päästjate ülesandeks oli, ja on ka veel praegu, katlaruumi seadmete jahutamine,“ kommenteeris Valner.

Miks selline õnnetus Trusteki tootmises juhtus, selgub lähiajal. Hetkel on teada vaid see, et mingil põhjusel toimus katla ülekuumenemine.

Ohutust sündmuskohas aitasid tagada politsei ja samuti oli kohal kiirabi.
Autor: Meelika Sander-Sõrmus

OÜ Trustek on Eesti kapitalil põhinev ettevõte. Peamiseks tegevusalaks on neil puidust katusefermide tootmine ning paigaldamine. Samuti pakutakse projekteerimisteenust ning müüakse puidu jääkidest taastoodetud elemente.

Päästeamet rõhutab veelkord, et on oluline vaadata üle oma kodude ja ka ettevõtete-asutuste küttesüsteemid, sest kohe-kohe on algamas kütmishooaeg.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616