Autor: Metsamajandusuudised.ee • 30. oktoober 2020

Tööstuses toimub laiapõhjaline aeglustumine

Töötlevas tööstuses kahanes kõige enam metalltoodete tootmine
Autor: Raul Mee
Tööstussektorit tabas septembris tootmislangus ja seda rohkem kui pooltes harudes, toodang kahanes statistikaameti andmetel 2 protsenti.

Tööstuse kolmest sektorist vähenes toodang töötlevas tööstuses 2%, energeetikas 5% ja mäetööstuses 8%. Statistikaameti analüütik Helle Bunder tõi välja, et töötleva tööstuse harudest võis rohkem kui pooltes täheldada mahu vähenemist.

„Suurema osatähtsusega tööstusharudest kahanes kõige enam metalltoodete ja ehitusmaterjalide tootmine. Toodang suurenes aga arvutite ja elektroonikaseadmete ning elektriseadmete tootmises, samuti puidu töötlemises,“ lisas Bunder.

Töötleva tööstuse toodangust 69% müüdi välisturule, ekspordi osa sellest oli suurim arvutite ja elektroonikaseadmete tootmises. Korrigeerimata andmetel kasvas toodangu müük ekspordiks võrreldes eelmise aastaga 6%, kuid siseturule müük kahanes 4%.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti septembris võrreldes augustiga nii tööstuses kokku kui ka töötlevas tööstuses 1% rohkem toodangut.

Energeetika valdkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes eelmise aasta septembriga 1% ning soojuse tootmine 10%.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616