Autor: Metsamajandusuudised.ee • 2. november 2020

Rohkem kui 3200 inimest panustab oma süsiniku jalajälje vähendamisse

AS Alexela suvel käivitatud kogukonnaprogrammiga, mille eesmärk on vähendada autosõitudest tulenevat süsiniku jalajälge, on tänaseks liitunud 3214 inimest.
Mänd.
Autor: Pixabay

Uue metsa istutamisega on igaühel võimalik vähendada kütuste põlemisel vallandunud süsinikuheitmete hulka atmosfääris. „Kasvaval metsal on võime siduda süsinikku ja toota hapnikku. Üks keskmise suurusega puu suudab oma elu jooksul tänu fotosünteesile salvestada üle 600 kilogrammi süsinikku ja toota aastas ühe inimese kahe aasta hapnikuvajaduse. Seega aitab uue metsa istutamine vähendada tuntavalt ka autoga sõitmisel tekkivat ökoloogilist jalajälge,“ rääkis AS Alexela tegevjuht Aivo Adamson. „Veelgi kõnekamaks näiteks olgu toodud ka keskmised arvutused, mille kohaselt suudab üks puu oma eluea jooksul võimaldada autosõitjale 3700 kilomeetrit saastevaba sõitu“.

Alexela poolt algatatud programmi eesmärk on aidata klientidel heastada nende sõidukilomeetritest tulenevat keskkonnamõju. „Rohepööret ei saa teha üksi, seda saame teha kogukonnana ja meie algatatud kogukonnaprogramm on igaühe jaoks mugav võimalus reaalselt midagi looduse heaks ära teha,“ tõi Adamson välja, miks peaksid inimesed kaaluma programmi kuulumist.

Alexela on esimeste seas investeerinud keskkonnasõbralikemate kütuste turule toomisesse ja kohalikku tootmisesse biometaani näol ning esimese eraettevõttena on ettevõte käivitanud taolise keskkonnakaitselise kogukonnaprogrammi, millesse saab igaüks lihtsasti panustada. Kas tankida või osta 25 senti maksev puuistik mugavuspoest, istutamistöö tehakse metsaühistute poolt.

TASUB TEADA

Kogukonnaprogrammi eesmärk on iga eestlase kohta istutada sõidukilomeetritest tuleneva süsiniku jalajälje neutraliseerimiseks vähemalt üks puu ehk kokku 1,33 miljonit istikut. Tänavusel metsaistutamise perioodil läks oktoobri algul mulda juba 20 000 puuistikut üle-Eesti. Tänaseks on Alexela kogukonnaprogrammiga liitunud juba 3214 inimest, kes oma autosõitude keskkonnamõju heastavad.

Uuri lisa SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616