Autor: Metsamajandusuudised.ee • 2. november 2020

Sel jahihooajal tohib küttida 140 hunti

Keskkonnaamet kehtestas 29. oktoobril hundijahiks küttimismahu, mis sel jahihooajal on 140 isendit.
Sel jahihooajal tohib küttida 140 hunti.
Autor: Pixabay

Küttimismaht on ära jaotatud ohjamisalade vahel. Alam-Pedja ohjamisalale jagati 8 küttimisluba, Ida-Harjule 3, Ida-Virule 8, Järvale 20, Lõuna-Läänemaale 10, Lõuna-Pärnumaale 8, Viljandi-Valgale 4, Harjule 14, Lääne-Pärnumaale 8, Lääne-Virule 15, Põlva-Tartule 6, Valga-Tartule 8, Võrule 10 ja Virule 5.

Huntide küttimismahtu esimeses osas esialgu ei kehtestatud Põhja-Läänemaa, Saare, Tartu-Jõgeva ja Pärnu-Viljandi ohjamisalale.

Alates 2018. aastast korraldatakse Eestis huntide küttimist mitte enam maakondade piiride vaid ohjamisalade põhiselt, suunamaks küttimissurvet eelkõige kahjustus ja loomakasvatuspiirkondadesse, säästes samal ajal loodusmaastikes elavaid ja kahjusid mittepõhjustavaid hundikarju. Nii on võimalik säilitada hundi asurkonna soodne seisund ja vähemalt piirkonniti tema ökoloogiline funktsioon, hoidudes samal ajal ülemäärastest kahjudest lambakasvatusele.

Eesti koostanud suurkiskjate kaitse- ja ohjamiskava eesmärgi järgi on vajadus säilitada iga-aastaselt 15-25 kutsikatega hundikarja olemasolu enne jahihooaja algust. Keskkonnaagentuuri ulukiseire aruandes on välja toodud, et 2019. aastal jäi kehvade lumeolude tõttu küttimissurve hundile alla populatsiooni juurdekasvumäära. Seetõttu võib viimase 16 aasta keskmisi juurdekasvunäitajaid arvestades prognoosida tänavuseks pesakondade arvuks sügisel 32-34. Ulukiseire aruande lisas leiab Keskkonnaagentuur, et 20. oktoobri seisuga on Eestis kindlalt teada 22 hundi kutsikatega pesakonna olemasolu ning hundi arvukus on võrreldes 2019. aastaga suurenenud, kuid lõplik andmestik pesakondade arvu ja leviku kohta selgub lumikatte saabudes.

Hundijaht algas 1. novembril ja kestab jahihooaja lõpuni, s.o 28. veebruarini.

Küttimismahu jaotumist näeb SIIT. Käskkirja näeb SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616