Autor: Äripäev • 3. november 2020

Aknatootja Fenestra ostis Soome firma

Fenestra tootmine.
Autor: Eiko Kink
Aknatootja Fenestra ostis läinud kuul Soomes akende müügi ning paigaldamisega tegeleva ettevõtte Kuopion Rakennuskonttori OY (KRK OY).

Sellega laieneb Fenestra tegevus ametlikult üle kogu Soome, andes hoogu juurde ambitsioonikatele kasvuplaanidele järgmistel aastatel, teatas aknafirma.

Fenestra juhatuse esimees Riho Prass ütles, et eelkõige on tehingust kasu Fenestra klientidele, sest koondades kogu tootmise ning teenustevõrgu ühtse juhtimisüksuse alla, paraneb sünergia kogu ettevõttes. „Näeme ühinemises suurt potensiaali kasvatada oma turupositsiooni Soomes ning loodame Aki meeskonna kogemusi ja teadmisi rakendada meie kasvustrateegia elluviimisel ka grupiüleselt.“ sõnas Riho Prass.

KRK OY käive oli eelmisel aastal 5,4 miljonit eurot. Ettevõtte meeskond on 13liikmeline, kes kõik jätkavad tööd Fenestra grupis. Tehingu tulemusel lõpetab KRK OY tegevuse eraldi ettevõttena.

Fenestra ja KRK OY on aknaturul koostööd teinud viimased kuus aastat, olles spetsialiseerunud valdavalt suurprojektide teenindamisele Ida- ja Kesk-Soomes. Müügiesindused asuvad praegu Oulus, Kuopios, Tamperes, Turus ja Vantaas. Lähiaastatel on kavas esindusi avada ka teistes piirkondades.

„Müügitöös on kiirus ja paindlikkus väärtuslikud omadused. Olen kindel, et meie pikaajaline kogemus, professionaalsus ning arvestatav suurklientide portfell toovad lisaväärtust Fenestrasse.“ ütles KRK OY juht Aki Keinänen, kellest saab Fenestras edaspidi Soome müügijuht.

Loe lisaks
Puidutööstustest on parim palgamaksja Fenestra
Puidutööstuse TOP: aknatootja Fenestra jaoks oli rekordaasta

Fenestra on puitalumiiniumist akende ja rõduuste tootja, eksportides 70% oma toodangust. Ettevõte peamiseks eksportturuks on Skandinaavia.

2019. aastal oli Fenestra käive 18,8 miljonit eurot. Ettevõte annab tööd enam kui 170 inimesele nii Eestis, Soomes kui ka Rootsis. Fenestra enamusaktsionäriks on Baltikumi erakapitalifond Livonia Partners ning oluline vähemusosalus kuulub ettevõtte juhtidele Lauri Laast, Riho Prass ja Martti Siitam.

See tehing on viimase pooleteise aasta jooksul Fenestra jaoks Soome turul juba teine. Läinud aasta märtsis kirjutas Äripäev, et Fenestra ostis Soomes ära pankrotistunud ettevõtte Domuse aknaäri.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616