Autor: Metsamajandusuudised.ee • 10. november 2020

Kaamos Timberiga liitunud Kaarel Tali: nõudlus saematerjali järele on hoogsalt kasvanud

Pikaajalise puidutööstussektori kogemusega ja varem Metsä Woodi Pärnu tehast juhtinud Kaarel Tali alustas oktoobris tööd Kaamos Timberi juhatuse liikmena, seades eesmärgiks nii ettevõtte positsiooni tugevdamise kohalikus väärtusahelas kui ka operatsioonide parandamise Valgevenes.
Varem Metsä Woodi Pärnu tehast juhtinud Kaarel Tali liitus oktoobris Kaamos Timberiga.
Autor: Kaamos Timber

„Kaamos Timberi tootmistegevus toimub Valgevenes ja kuna mul on varasemast üle kümneaastane kogemus Venemaa saetööstusest, on keskkond tuttav ning saan Kaamos Timberi kasvu oma panuse anda," rääkis Kaarel Tali pressiteates.

"Valgevene metsatööstuse areng on alles hoogu sisse saamas ja pakub kindlasti võimalusi suurteks tegudeks, mil Eesti metsatööstuses on suures plaanis ressursid ja huvisfäärid juba jagatud,“ põhjendas Tali liitumist Kaamos Timberiga, tuues esile ka Kaamose suurepärast kollektiivi.

Tali sõnul on huvitaval kombel Covid-19 perioodil saematerjali järele nõudlus kasvanud, mis aga tema hinnangul ei ole kindlasti pikaajaliselt jätkusuutlik, ka puidutööstusturgu võib oodata ees mõningased tagasilöögid.

„Kuna saematerjali puhul on tegemist globaalsete turgudega, puudutab see nii Eesti kui ka teiste riikide tootjaid. Kui mõelda pikemale perspektiivile, siis mõjutab linnastumine ja maailma elanikkonna pidev kasv positiivselt ehitusmaterjalide ja sealhulgas puidu tarbimist,“ lausus juhatuse liige, kes nentis, et seda enam tuleb ressursse efektiivselt ja jätkusuutlikult kasutada.

Kaamos Timberis on Tali seadnud eesmärgiks tõhustada veelgi nii olemasolevat tootmist kui ka arendada edasi saematerjali väärindamist. „Ehitusjärgus olev Valgevene Mozeri tehas, millesse on tulemas mahukad investeeringud, tuleb grupi oskusteavet ära kasutades kiiresti käima saada ja Kaamos Timberi struktuuri integreerida,“ rõhutas Tali.

Ta lisas, et võtmeküsimuseks on kindlasti positsioonide parandamine Valgevene toormeturul, kus konkurents on oluliselt tugevnenud, hinnad tõusnud ja see valdkond nõuab väga suurt tähelepanu.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616