Autor: Metsamajandusuudised.ee • 22. detsember 2020

Eesti tudengid võitsid Metsä Woodilt auhinna

Soome puiduettevõte Metsä Wood andis Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengitele 2000-eurose auhinna nende innovaatilise ja keskkonnasõbraliku hoonedisaini “ARRANGE – moodulridaelamud” eest. Uudses hoones kasutatakse peamise ehitusmaterjalina lamineeritud vineerpuitu Kerto LVL.

Metsä Wood andis Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuritudengitele 2000-eurose auhinna nende innovaatilise ja keskkonnasõbraliku hoonedisaini “ARRANGE – moodulridaelamud” eest.
Autor: Helin Kuldkepp, Patrick Liik, Laura Liis Vilbiks, Co Jael Kotkas, Abdullah Siddiqui

Viieliikmeline võistkond osales neljandat korda toimunud puidu-häkatonil “Future of Wood”, mis toimus Tartus.

Ühel novembri nädalalõpul kogunes Tartus häkatonile tänavuste keerukate olude kiuste enam kui 80 puiduentusiasti. Kokku sündis üritusel 9 uut ideed, mille eesmärgiks on puidu kui naturaalse ja taastuva ressursi esiletõstmine ehitusmaterjalina.

Metsä Wood pakkus üritusel osalenutele võimalust osaleda lisaks veel ühel võistlusel – luua ehituse element või moodul, mis kasutaks Kerto® LVLi modulaarses linnaehituses. Võistkondadel paluti laadida valminud tööde joonised üles online-keskkonda opensourcewood.com. Tegu on tasuta ja kõigile kättesaadava internetiplatvormiga, mille eesmärgiks on jagada modulaarse puidust ehitamise alaseid uuenduslikke ideid. Võitja valis välja Metsä Woodi tehnilistest ekspertidest koosnev meeskond.

“ARRANGE idee on pakkuda arendajatele kiiret ja lihtsat lahendust ridaelamukompleksi ehitamiseks, säästes samal ajal nii nende väärtuslikku aega, närve kui energiat. Pakume arendajatele erinevaid paindlikke majaplaane potentsiaalsete klientide jaoks. Meie eesmärk on muuta ridaelamute rajamine lihtsaks, kiireks ja, mis kõige olulisem – paindlikuks,” ütles võitjameeskonna esindaja Helin Kuldkepp. “Meie kontseptsioon võimaldab vähendada ehitusjäätmeid ja energiatarbimist ehitusel. Sellega kaasnevad madalamad kulud ning kiire disaini- ja ehitusprotsess.”

Võitjameeskonda kuuluvad Helin Kuldkepp, Patrick Liik, Laura Liis Vilbiks, Co Jael Kotkas ja Abdullah Siddiqui. Kõik meeskonnaliikmed õpivad kunstiakadeemias teisel kursusel arhitektuuri. Sama meeskond võitis ka kogu ürituse grad prix’i.

“Võitjaks osutunud disain kasutab modulaarehituse võimalusi nutikalt ja paneb Kerto LVLi parimal võimalikul viisil tööle. Kontseptsiooni tugevuseks on see, et selle abil pääseb arendaja mööda ridamajade rajamisele tüüpilistest murest – eelnevalt paika pandud moodulite kombinatsioonist. See projekt laiendab valikuvõimalusi ja lihtsustab ehitamist, kasutades ära modulaarehituse paindlikkust,“ ütles üks häkatoni žürii liikmetest, Tuukka Kyläkallio Metsä Woodist. “Me väga loodame, et võitja arendab oma ideed edasi.” Võitjameeskond sai auhinnaks 2000 eurot.

Open Source Wood on avatud teadmiste jagamise ja innovatsiooni platvorm modulaarsete puitkonstruktsioonide alal. Selle loojaks on Soome ettevõte Metsä Wood. Open Source Woodi keskkonnas saavad arhitektid ja insenerid jagada oma ideid ja jooniseid. Üles laetud töid hindavad teised puidutööstuse professionaalid, kes jagavad ka toetust ideede edasi arendamiseks. Lisaks leiavad keskkonnast abi ja täiendavaid teadmisi tudengid ja inspiratsiooni kõik, kes on tegevad puidutööstuses.

Kõik platvormile üles riputatud joonised on tasuta vaadatavad ja kasutatavad, sealhulgas võidutöö ARRANGE- modular terraced housing. Leiad need SIIT.

Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Kristel ReidlaReklaamimüügi projektijuhtTel: 533 26 974