Ainult tellijatele
Autor: Metsamajandusuudised.ee • 7. jaanuar 2021
Ainult tellijatele

Komisjon leidis puudujääke mitme riigi tegevuses seoses Natura hindamisega metsaraiete puhul

Viimase aasta jooksul on Euroopa Komisjon võtnud luubi alla liikmesriikide Natura hindamise praktika metsaraiete puhul ning tuvastanud mitmeid olulisi rikkumisi ja vajakajäämisi. Komisjon leidis puudusi Poola, Rumeenia ja Slovakkia tegevuses ning kaebas Poola ja Rumeenia Euroopa Kohtusse. Riikide rikkumised on seotud eelkõige Natura hindamisega metsaraiete puhul.
Komisjon leidis puudujääke mitme riigi tegevuses seoses Natura hindamisega metsaraiete puhul.
Autor: Unsplash

Novembris kaebas Euroopa Komisjon Poola Euroopa Kohtusse. Komisjon on seisukohal, et Poola ei ole võtnud piisavaid meetmeid metsaelupaikade kaitseks ja rikub seeläbi loodusdirektiivi (92/43/EMÜ) ja linnudirektiivi (2009/147/EÜ). Loodusdirektiivi kohaselt tuleb kavade ja projektide suhtes ellu viia asjakohane hindamine (nn Natura hindamine), kui ei ole välistatud olulise negatiivse mõju avaldumine kaitse-eesmärkidele. Euroopa Komisjon on lugenud kavaks ka metsamajandamiskavad, kuna need reguleerivad metsaraiet. Metsaraie mõjusid küll hinnatakse, ent hindamismenetluses puudub avalikkusel osalemise võimalus, misläbi rikutakse nende õigust tõhusale õiguskaitsele. Kuna kavandataval metsaraiel võib olla oluline mõju Natura 2000 võrgustiku aladele, on tähtis ka tagada avalikkusele osalemiseks tõhusad võimalused. Lisaks tõi komisjon välja, et Poola rikub metsaraiete puhul linnu- ja loodusdirektiivist tulenevat liikide ja elupaikade range kaitse kohustust.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale.
Lugemiseks logi sisse või vormista tellimus
EraisikEttevõte
Olen tingimustega nõus
Kaardimaksega
Mobiilimaksega
Juhime tähelepanu, et Sul on õigus keelata oma kontaktandmete kasutamine samasuguste toodete või teenuste otseturustuse tegemiseks võttes Äripäevaga ühendust aadressil [email protected] või telefonil 667 0099.
Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616