Autor: Metsamajandusuudised.ee • 23. november 2021

Tasuta veebiseminar Maksud metsanduses kutsub osalema

14. detsembril kell 10.00-13.15 toimub internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas tasuta veebiseminar Maksud metsanduses. Seminari viivad läbi Eesti Metsameistri tegevjuht Joel Lobjakas ja metsanduse vanemnõunik Rauno Ruusand.
Autor: Metsamajandusuudised.ee

Veebiseminari teema keskendub maksudele, millega metsamajandajad kokku puutuvad. Metsanduse maksustamisel on väga palju erisusi ja metsaomanikul, kellel on võib-olla võimalus vaid korra oma elu jooksul metsast tulu saada, on raske end iseseisvalt selle teemaga kurssi viia. Veebiseminari eesmärk on maksuteemasid osalejatele selgitada ning teha kõik erisused võimalikult lihtsasti arusaadavaks.

Veebiseminaril tuleb juttu järgmistel teemadel:

- Mis on soetamismaksumus?

- Millised on võõrandamisega seotud kulud?

- Mis on maksustatav kasu?;

- Metsamaa võõrandamisest;

- Raieõiguse ja metsamaterjali võõrandamise erikorrast (metsateatis RMMOMT; mida loetakse erikorra kohaselt metsamaterjaliks; metsa majandamise kulud; tulude ja kulude deklareerimine);

- Toetustest;

- Metsamaale kasutusvalduse seadmisest.

Samuti käsitletakse FIE ettevõtlust, tulusid ja kulusid ning FIE erikontot ja kulude edasikandmise teemasid.

Metsanduse teemal korraldatud tegevuses osalemise toetamine on riigiabi komisjoni määruse (EL) nr 702/2014 Euroopa Liidu toimimise lepingu artiklite 107 ja 108 kohaldamise kohta, millega teatavat liiki abi põllumajandus- ja metsandussektoris ja maapiirkondades tunnistatakse siseturuga kokkusobivaks (ELT L 193, 01.07.2014, lk 1–75), artikli 38 tähenduses.

Abil loetakse olevat ergutav mõju, kui abisaaja on asjaomasele liikmesriigile esitanud kirjaliku abitaotluse enne projekti või tegevusega seotud töö alustamist.

Taotluse veebiseminaril osalemissooviga saab täita (registreerimisvorm) SIIN.

Kui millegipärast registreerimine ei õnnestu, siis palun saatke kiri [email protected].

Veebiseminar toimub 14. detsembril kell 10.00-13.15 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. Enne veebiseminari saadetakse registreerunud kasutajatele infomeil lingiga, mille kaudu pääseb enne seminari algust veebiseminari keskkonda.

Seminari on võimalik jälgida oma arvutist töökohal, kodus või mujal Teile sobivas kohas ning selle jälgimiseks on tarvis arvutit, internetiühendust ning mugavamaks kuulamiseks kõrvaklappe. Veebiseminari kestel on Teil võimalik esitada ka lektorile küsimusi, mille saate kirjutada vestluse kasti.

Lisainfot veebiseminari kohta saab küsida kirjutades [email protected].

Veebiseminar toimub MAK 2014-2020 "Teadmussiirde ja teavituse toetuse (meede 1) üleriigilise ulatusega tegevuste" meetme raames, tegevust toetab Euroopa Liit. Toetus - infopäeval osaleja kohta 62,00 eurot.

Autor: Metsamajandusuudised.ee
Jaga lugu
Metsamajandusuudised.ee toetajad:
Toomas KeltMetsamajandusuudised.ee toimetajaTel: 50 72 816
Bruno Aleksander DominguesReklaamimüügi projektijuhtTel: 566 64 616